Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Świetny start podopiecznych prof. Wojciecha Rybaka w zawodach rejonowych „Sprawni jak żołnierze'2016”

Napisano: 10 Kwiecień, 2016 - 19:44 przez Administrator

Nasi uczniowie pod dowództwem;-) prof. Wojciecha Rybaka, bardzo dobrze poradzili sobie w etapie rejonowym XXXIX Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak Żołnierze” zajmując trzecie miejsce w kategorii dziewcząt i piąte w kategorii chłopców. Zawody rozegrane zostały pod patronatem Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz przy współudziale Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rzeszowie w dn. 30.03. w Zespole Szkół w Czudcu.

Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Agnieszka Wrona (kapitan) kl.3d, Monika Maternia kl.1a oraz Klaudia Walanus kl.1a, natomiast chłopców reprezentowali: Kacper Telesz (kapitan) kl.3e, Aleksander Olbrycht kl.2a oraz Dawid Kościółek kl.2a.

Uczestnicy turnieju zmagali się w pięciu konkurencjach:
• Bieg na orientację
• Rzut granatem RG-42 do celu na odległość 20 m.(dziewczęta) i 25 m.(chłopcy)
• Strzelanie z karabinka sportowego na odległość 50 m.
• Test sprawnościowy ogólny - tor przeszkód
• Udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu

Podczas zawodów Sienkiewiczacy poradzili sobie bardzo dobrze z wytyczonymi zadaniami.
O tym, że nie było łatwo przekonali się w zasadzie wszyscy. Szczególnie wymagającym okazał się bieg na orientację. W pagórkowatym, zalesionym terenie w ciągu godziny należało odnaleźć 9 punktów. Sporym wyzwaniem była również konkurencja udzielania pierwszej pomocy. Odbywała się ona pod czujnym okiem wojskowych ratowników medycznych. Zawodnicy musieli wykazać się znajomością układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz sprawnym prowadzeniem czynności resuscytacyjnych.

Przysłowiowym ojcem wysokich wyników naszych uczniów jest prof. Wojciech Rybak, który poświęcił wiele czasu, aby jak najlepiej przygotować ich do turnieju. Inspiracją do pracy są dla profesora jego własne doświadczenia i sukcesy z lat wcześniejszych, jak również jego pasje i zainteresowania. Profesor jest m.in. absolwentem elitarnego Centrum Szkolenia Specjalnego, instruktorem strzelectwa sportowego, członkiem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Ochotniczej Straży Pożarnej a także ratownikiem GOPR.

Zawody sportowo – obronne „Sprawni jak żołnierze” organizowane są przy wsparciu samorządów powiatowych, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego oraz 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Stanowią doskonały sposób na popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz o zagadnieniach związanych z obronnością państwa, a ponadto pozwalają, w atmosferze zdrowej, sportowej rywalizacji, na podnoszenie poziomu sprawności fizycznej uczestników. Zawody rozgrywane są w czterech etapach: szkolnym, rejonowym, wojewódzkim oraz centralnym.

Zdjęcia z zawodów do obejrzenia w galerii.

( Kategorie: )

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 3 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość