Uczyń z Biblii Księgę Życia! Uczniowie I LO finalistami OKWB!

Napisano: 29 Kwiecień, 2021 - 13:03 przez Administrator

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej jest organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Nie jest to zwykły konkurs, bo dotyczy Bożego Słowa, a obok rywalizacji konkursowej młodym proponuje się dodatkowo warsztaty biblijne i spotkania z ludźmi, którzy swoim działaniem dają świadectwo, że Pismo Święte jest rzeczywistą Księgą Życia.

W tegorocznej XXV edycji konkursu uczniowie naszej szkoły Bartłomiej Markowski /1d/ i Weronika Inglot /2cg/ zajęli kolejno miejsca 3 i 4. Tym samym znaleźli się w siódemce finalistów przechodząc do etapu ogólnopolskiego konkursu. Przed nimi kolejne zmagania, ale już dziś konkurs biblijny stworzył im przestrzeń dla poznania Chrystusa i zaproszenia Go do swojego życia.