ŚWIĘTO MATEMATYKI W I LO

Napisano: 9 Luty, 2016 - 20:09 przez Administrator

W piątek, 29 stycznia 2016 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie odbyło się uroczyste zakończenie XXXI Konkursu Matematycznego im. J. Marszała. . Jest to konkurs o zasięgu wojewódzkim , w którym biorą udział wybitnie uzdolnieni uczniowie najlepszych szkół średnich z Podkarpacia. Zawody odbywają się na trzech poziomach ponadgimnazjalnych : klasa I, klasa II i klasa III w trzech etapach : szkolny, powiatowy i wojewódzki.

Patronem konkursu jest Jan Marszał nauczyciel matematyki I LO w Łańcucie , wspaniały pedagog, wychowawca wielu olimpijczyków . Zmarł w 1980r. na stanowisku pracy , do końca oddany matematyce i swoim uczniom.

Twórcą konkursu jest dr Eugeniusz Śmietana , wieloletni nauczyciel matematyki w I LO w Łańcucie . Jego uczniowie osiągali liczne sukcesy w olimpiadach i konkursach matematycznych. Od 30 lat pełni funkcje Przewodniczącego Konkursu.

Od 15 lat w I LO w Łańcucie jest organizowany Konkurs Matematyczny na poziomie gimnazjalnym. Ma on zasięg powiatowy . W tym roku wystartowało w zwodach ok. 40 uczestników , a 30 zostało nagrodzonych i wyróżnionych.

W organizacji konkursu biorą udział Dyrekcja i nauczyciele matematyki w I Liceum . Aldona Stolarska-Ferenc, Monika Wyczarska , Karolina Kochmańska, Dariusz Gwizdak przy wsparciu Dyrektora Roberta Szury oraz władz Powiatu Łańcuckiego podejmują to trudne wyzwanie . W obecnej edycji konkursu wzięło blisko tysiąc uczniów – pasjonatów matematyki z wszystkich powiatów województwa podkarpackiego. Finał odbył się 27.11.2015r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie. Do finału zakwalifikowano 140 uczestników, spośród których nagrodzono i wyróżniono 48 uczniów.

W uroczystej gali , w trakcie której zostały rozdane nagrody i dyplomy, wzięli udział nagrodzeni uczniowie , ich opiekunowie, W-ce Starosta Powiatu Łańcuckiego Barbara Pilawa-Kraus , prof. dr hab. Andrzej Skręt , dr Krzysztof Piejko reprezentujący Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego, Pani Katarzyna Świętoniowska - przedstawicielka Biura Poselskiego Posła Kazimierza Gołojucha oraz mgr Adam Kawałek z PCEN, pan Adam Dubas z PZU S.A.Swoje talenty wokalne i taneczne zaprezentowali uczniowie szkoły. W trakcie uroczystości miało miejsce ważne wydarzenie – objęcie Honorowym Patronatem Konkursu przez Dolinę Lotniczą, którą reprezentował Dyrektor Andrzej Rybka. Przekazał on oficjalne pismo na ręce Dyrektora Szkoły.

Sponsorami nagród dla laureatów XXXI Konkursu Matematycznego są PZU S.A. Odział Łańcut oraz GETIN Leasing S.A. oraz Starostwo Powiatowe .

Opracowanie : Aldona Stolarska-Ferenc Organizator Konkursu

Listy laureatów na poziomie ponadgimnazjalnym:

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 1 gość.