Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Nasz lingwistyczny as, czyli niezwykły sukces Bartka Bardiana w XLIX Olimpiadzie Języka Rosyjskiego

Napisano: 4 Kwiecień, 2018 - 17:25 przez Administrator

Zdobycie wysokiego miejsca w ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych utalentowanych i wybitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania. Warto się więc tym sukcesem pochwalić, zwłaszcza, gdy uzyskało się specjalny tytuł i wyróżnienie graficzne o kształcie szkolnej tarczy, będące potwierdzeniem wysokiej jakości pracy tych szkół. I Liceum wywalczyło Srebrną Tarczę i może się z dumą jej znakiem graficznym posługiwać przez cały 2018 rok. Dzięki czemu otrzymaliśmy to spektakularne wyróżnienie? Otóż Kapituła bierze pod uwagę 4 kryteria: sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matur z przedmiotów dodatkowych oraz opinię akademicką.
Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że i w tym roku intensywnie pracujemy nad wysokim miejscem w rankingu, czego dowodem jest sukces olimpijski utalentowanego lingwisty z klasy 2a – Bartka Bardiana. Ten wszechstronnie uzdolniony uczeń (min. świetny matematyk, współautor wirtualnej wystawy o Prof. Janie Marszale, talent aktorski i scenopisarski) posiada niewątpliwie wielki dar językowy. Jego pasją jest język rosyjski! Mówi z moskiewskim akcentem, ma niezwykle bogaty zasób leksykalny tego języka, ogromną wiedzę realioznawczą, interesuje się życiem społeczno-politycznym Rosji, śledzi jej skomplikowaną historię, zna setki idiomów, przysłów, frazeologizmów. Z całą pewnością rdzenny Rosjanin miałby kłopoty z rozpoznaniem w Bartku obcokrajowca! Zna świetnie gramatykę, która należy do skomplikowanych, orientuje się w kulturze, śledzi współczesne media rosyjskie. Dumą napawa fakt, że nasz Sienkiewiczak startując w Olimpiadzie rywalizuje w większości z uczniami, dla których język rosyjski jest ojczystym, posługują się nim w domu, i jeszcze na dodatek wygrywa z nimi! W zawodach okręgowych XLIX Olimpiady Języka Rosyjskiego rozgrywanych na Wydziale Humanistycznym w Instytucie Filologii Słowiańskich UMCS w Lublinie Bartek uplasował się z 4 lokatą i został skierowany do zawodów centralnych!!!
14 i 15 kwietnia br. wraz z 50. najlepszymi znawcami języka Puszkina z całej Polski będzie zmagał się na Uniwersytecie Warszawskim w III etapie XLIX OJR.
Trzymamy kciuki i otaczamy naszych obu olimpijczyków, Bartka Bardiana i Radka Szczęcha życzliwością, są naszą dumą, ich pracy zawdzięczamy wysoką pozycję szkoły w rankingu !!! Czekamy z niecierpliwością na wyniki eliminacji centralnych, choć sam fakt, że do nich doszli jest wielkim zwycięstwem!!
Ни пуха, ни пера! Bartek!

( Kategorie: )

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 2 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość