Mądrze odpowiadać na filozoficzne pytania …. Sukces Wiktora Chmielarza

Napisano: 15 Kwiecień, 2021 - 15:07 przez Administrator

Z wielką radością informujemy, że Wiktor Chmielarz - uczeń klasy IB naszego liceum zakwalifikował się do finału VIII Ogólnopolskich Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych dla Młodzieży zorganizowanych przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Warsztaty trwały od 22 lutego do 20 marca 2021 r. Ze względu na sytuację epidemiczną odbyły się w Internecie na platformie edukacyjnej Moodle. Uczestnicy mieli rozwiązać zadania konkursowe i napisać eseje filozoficzne, za które mogli otrzymać maksymalnie łącznie 60 punktów. Wiktor za swoje prace uzyskał bardzo wysoki wynik 56 punktów i zakwalifikował się do ścisłego finału, w którym znalazło się 28 osób z całej Polski. Zmagania finałowe odbędą się w sobotę 17 kwietnia 2021 r., a nagrodami będą indeksy uczelni i stypendia oraz nagrody dla szkoły. Ostatni etap konkursu będzie polegał na analizie i interpretacji otrzymanego tekstu filozoficznego.
Trzymamy kciuki za Wiktora!