Gala wręczania nagród w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej

Napisano: 7 Maj, 2016 - 20:07 przez Administrator

Oto kilka fotek z Gali wręczania nagród za największe osiągnięcia w XIV edycji Ogólnopolskiej Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej i kursie e-learningowym uczącym inwestować, która odbyła się 22 kwietnia na Sali Notowań GPW w Warszawie.
Galę prowadziła pani Ewa Paga Prezes Fundacji Lesława Pagi, która była głównym organizatorem gry. Na Gali przemawiali i wręczali nagrody znamienici goście, partnerzy projektu. Cenne nagrody otrzymało 20 najlepszych graczy w Polsce i wszystkie zespoły z najwyższymi wynikami w poszczególnych województwach.
Ten projekt edukacyjny nasi uczniowie znają bardzo dobrze, wiedzą ,ile się trzeba trudzić ,aby zachować swoje pieniądze, a co dopiero je pomnożyć.
W tym roku mieliśmy 29 klubów i tylko 5 z nich udało się „być na plusie”
Tym większe gratulacje dla dziewczyn z klasy I B Wiktorii Kraus i Róży Krawczyk , którym udało się pomnożyć swój kapitał w ciągu 4 miesięcy o ok. 12 % i zostać najlepszym zespołem w województwie podkarpackim.
Przypomnijmy, w tym roku dzięki dostępowi do giełdowego systemu transakcyjnego, zespoły uczestniczące w grze ,mogły zainwestować wirtualne 20000 złotych w akcje spółek notowanych na warszawskim parkiecie. Do ich dyspozycji była również tzw. krótka sprzedaż czyli strategia, która pozwala zarobić również na spadkach kursów.
Oprócz udziału w grze młodzież wzięła udział w kursie e-learningowym.
W 10 modułach zdobywali wiedzę o metodach inwestowania oraz mechanizmach rządzących rynkiem kapitałowym. Każda jednostka tematyczna zakończona była quizem, a podsumowaniem kursu była ogólnopolska klasówka online. Każdy uczestnik ,który zaliczył klasówkę otrzymał specjalny Certyfikat
Inwestora Giełdowego.