Biologiczne sukcesy uczniów naszego LO!

Napisano: 14 Luty, 2016 - 12:42 przez Administrator

XLV Olimpiada Biologiczna

W zawodach okręgowych, które odbyły się 23 stycznia 2016r. na Uniwersytecie Rzeszowskim brali udział: Karolina Zawadzka IIIb, Anna Masłoń IIIc, Witold Zardzewiały IIb, Mariola Tomaszek IIIc.
Ania Masłoń i Karolina Zawadzka zostały laureatkami zawodów okręgowych. Praca olimpijska Ani Masłoń pt. „Ścieżka edukacyjna w Korniaktowie Północnym” została wyróżniona przez Komitet Okręgowy OB. Karolina Zawadzka dostała się do zawodów centralnych XLV Olimpiady Biologicznej, które odbędą się 23-25 kwietnia 2016r.
Gratulujemy i trzymamy kciuki podczas zawodów centralnych.

KAROLINA WIELKA Z IIIB

Karolina Zawadzka w roku szkolnym 2015/2016 za osiągnięcia biologiczne z poprzednich lat (w 2013/14 została finalistką XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, w roku szkolnym 2014/15 została finalistką XLIV Olimpiady Biologicznej, jej praca olimpijska „Występowanie galasów na drzewach liściastych na terenie lasów Rakszawy” została wyróżniona przez Komitet Główny Olimpiady Biologicznej) otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Karolina w roku szkolnym 2015/16 została również stypendystką Funduszu na rzecz Dzieci i Młodzieży. Uroczysta gala wręczenia stypendium odbyła się w Wielkiej Sali Zamku Królewskiego w Warszawie. Młodzież, która otrzymała stypendia była podejmowana od 23 do 26 października z wielką pompą. Fundusz zapewnił zwiedzanie Zamku Królewskiego, warsztaty w laboratoriach Uniwersytetu Warszawskiego, wyjście do Muzeum Narodowego, do Centrum Nauki Kopernik oraz na „Fredraszki” do Teatru Narodowego.

Karolina zajęła 8 miejsce na zawodach okręgowych XX Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu, które odbyły się 11 stycznia 2016r. w Rzeszowie.

Karolina bierze udział po raz drugi w Olimpiadzie Biologicznej. Na zawodach okręgowych, które odbyły się 23 stycznia na Uniwersytecie Rzeszowskim, zajęła trzecie miejsce i została laureatką oraz dostała się do zawodów centralnych XLV Olimpiady Biologicznej.

Karolino, serdeczne gratulacje!
Trzymamy kciuki, 23, 24, 25 kwietnia 2016 r. za etap centralny!

Anna Masłoń

Ania, uczennica z klasy III „c” w roku szkolnym 2014/15 brała udział w XLIV Olimpiadzie Biologicznej.
Jej praca pt. „Ścieżka przyrodnicza na terenie Korniaktowa Północnego” została wyróżniona zarówno przez komitet okręgowy jak i główny. Komitet Główny Olimpiady Biologicznej zarekomendował jej pracę olimpijską do Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej.

Jeżeli praca Ani zostanie zakwalifikowana do finału polskiej edycji konkursu, które odbędą się w dniach 8-10 kwietnia 2016r. to Ania ma szansę reprezentowania Polski na finale międzynarodowym we wrześniu w Brukseli.

Ania została laureatką zawodów okręgowych XLV Olimpiady Biologicznej, które odbyły się 23 stycznia 2016 r.
Aniu gratulujemy!

XX Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

W zawodach okręgowych, które odbyły się 15 stycznia 2016r. brali udział: Karolina Zawadzka z klasy IIIb i Michał Barnat z klasy IIIb. Karolina Zawadzka została laureatką zawodów okręgowych zajmując ósme miejsce.

XXXI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

11 stycznia 2016r. odbyły się zawody szkolne olimpiady do zawodów okręgowych, dostali się: Agnieszka Cwynar, Kacper Pelc, Monika Kazibudzka – uczniowie z klasy Ic.
Brawo pierwszaki!

Opiekun merytoryczny: Ludmiła Smęt-Dudziak

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 1 gość.