Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Reprezentacja ILO bierze udział w Międzynarodowych Zawodach Robotów!

Napisano: 23 Styczeń, 2020 - 14:51 przez dyrektor

Po raz pierwszy w 113-letniej historii szkoły, reprezentacja I LO im. H. Sienkiewicza w Łańcucie w składzie Adrian Markowski-kapitan IIA, Michał Dybka IIA, Roch Pelc IIA, Maciej Pieniążek IIA, bierze udział w prestiżowych, międzynarodowych zawodach dla konstruktorów i programistów robotów.
Nasi uczniowie od października ubiegłego roku aktywnie zgłębiają wiedzę na temat programowania w Arduino i sterowania konstrukcjami opartymi na tej platformie. Z pewnością zauważyliście na dolnym holu szkoły wyklejoną trasę , po której porusza się skonstruowany przez Zespół z IIA robot.
Panowie wykorzystując ferie zimowe, udoskonalają konstrukcję tak, by wynik szybkości działania był jak najlepszy podczas zawodów, które odbędą się we Wrocławiu , 25 stycznia 2020, w Hali Stulecia , przy 5000 widzach..
Roboty z całego świata zmierzą się w 18 konkurencjach, podczas XII Robotic Arena.
Serdecznie zapraszamy do śledzenia udziału w tych międzynarodowych zawodach Naszej Szkolnej Załogi jak również do oglądania niesamowitych robotycznych zmagań na żywoXII Robotic Arena .
Informujemy , że reprezentacja ILO w Łańcucie startuje w konkurencji LineFollower Light- to współzawodnictwo, w której robot musi pokonać naznaczoną czarną linią trasę w jak najkrótszym czasie, nie wykolejając się. W rzeczywistości najlepsi zawodnicy wykorzystują algorytmy opracowywane w laboratoriach Formuły 1 aby osiągnąć jak najkrótsze czasy.
Dokładną relację z zawodów zamieścimy po przyjeździe z Wrocławia!

( Kategorie: )

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość