Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Szanowni Rodzice,

Napisano: 13 Marzec, 2016 - 10:57 przez Administrator

Oto przed Waszymi dziećmi, już wkrótce absolwentami gimnazjum i szkoły podstawowej, jedna z pierwszych, ważnych decyzji w życiu: decyzja o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.

Zdając sobie sprawę z faktu , że to Rodzice w dużej mierze wpływają na wybory swoich pociech , pragniemy również Wam przedstawić 5 ważnych powodów, dla których warto wybrać I Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie, szkołę, której wielu z Was jest absolwentami.

Po pierwsze - oszczędność czasu.

W I LO nauka odbywa się w systemie jednozmianowym , w godzinach od 7.10 do 15.20. Dogodne usytuowanie, poprzez sieć dróg z okolicznymi wioskami i miejscowościami, bez konieczności długich
i uciążliwych dojazdów, a także rozsądna godzina zakończenia lekcji sprawiają, że dziecko zyskuje bezcenny czas, który poświęcić może na naukę, popołudniowe zajęcia dodatkowe, na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań, a także spotkania z przyjaciółmi.

Po drugie - szeroka oferta kształcenia.

Od lat wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom ucznia , proponując bogatą ofertę przedmiotów rozszerzonych do wyboru, stwarzając możliwości bardzo indywidualnego ich doboru oraz dostosowując do tego podział godzin. Sprawia to, że uczeń nie jest ograniczony tzw. profilem klasy i może uczestniczyć
w zajęciach z takich przedmiotów, które będzie zdawał na egzaminie maturalnym na poziomie rozszerzonym , lub, które przydatne mu będą w dalszej edukacji. W tym roku, dla naszych przyszłych uczniów przygotowaliśmy nowość- klasę pierwszą o profilu ogólnym dla poszukujących jeszcze własnych ścieżek edukacyjnych.

Po trzecie - wielopoziomowość kształcenia.

Nasz szkoła od wielu lat stara się sprostać wymaganiom współczesnej edukacji- klasy o stosunkowo niewielkiej liczebności stwarzają możliwości indywidualnego podejścia do ucznia i niwelują poczucie jego anonimowości. Nasze wysiłki koncentrują się na różnicowaniu poziomu nauczania takich przedmiotów jak chociażby matematyka czy język angielski, co sprawia , że każdy uczeń, niezależnie od swoich zdolności, przygotowany jest do egzaminu dojrzałości na miarę swoich możliwości i potrzeb. Stąd tez bardzo wysoka, sięgająca niemal 100 % i porównywalna z renomowanymi liceami rzeszowskimi zdawalność matury, zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym oraz wysokie, 12 miejsce w woj. Podkarpackim
w rankingu liceów ogólnokształcących.

Po czwarte - rozsądne wymagania.

Nasi nauczyciele to dobrze przygotowana i kompetentna kadra, rozumiejąca, że, aby osiągnąć dobre wyniki na egzaminie dojrzałości, należycie przygotować do podjęcia nauki na studiach wyższych, przed uczniem należy stawiać rozsądne cele i wymagania na miarę jego zdolności i możliwości. Naszym celem nie jest stwarzanie u ucznia iluzji posiadania wiedzy, lecz jej solidne przekazywanie, wyegzekwowanie
i ocenienie, tak , by miał świadomość swoich postępów i braków. Każdy uczeń, niezależnie od stopnia zdolności, jest oceniany współmiernie do posiadanych wiadomości, wkładu pracy oraz swoich sił.

Po piąte - niepowtarzalna atmosfera.

Trzy lata pobytu w Naszym Liceum to nie tylko okres wytężonej nauki, ale także jeden
z najpiękniejszych etapów życia- nowe przyjaźnie, wycieczki, wymiana zagraniczna, szkolne bale, konkursy, wspólne zabawy i uroczystości, różne „dni” na długie lata pozostają w pamięci. To dlatego tak liczna rzesza naszych Absolwentów tak często, z wielkim sentymentem odwiedza szkołę, po latach wspominając już tylko piękne chwile w niej spędzone.

I LO to szkoła dla każdego ucznia, niezależnie od jego zdolności, dająca możliwość rozwoju
i solidne podstawy do dalszej nauki. Nie obawiajcie się powierzyć nam edukacji Waszych dzieci,
a obiecujemy, że zrobimy wszystko, by sprostać Waszym i Waszych dzieci oczekiwaniom.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza

( Kategorie: )

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 4 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość