Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Aktualności: S Z O K kontakty

Wydział Rolnictwa i Biologii, SGGW

Napisano: 7 Kwiecień, 2019 - 16:54 przez Administrator

W imieniu dziekana Wydziału Rolnictwa i Biologii, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
prof. dr hab. Zdzisława Wyszyńskiego w załączeniu przesyłam informacje (w formie ulotki pdf) dla uczniów klas maturalnych
o nowym anglojęzycznym kierunku studiów utworzonym na naszym Wydziale - Ekologiczne Rolnictwo i Produkcja Żywności - Organic Agriculture and Food Production (OAFP).

Szczegółowe dane można znaleźć na stronie internetowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
http://www.sggw.pl/aktualnosci/dla-kandydatow_/zapraszamy-na-studia-licencjackie-w-jezyku-angielskim

Dzień otwarty AGH

Napisano: 7 Kwiecień, 2019 - 16:45 przez Administrator

W związku ze zbliżającym się 12 kwietnia 2019 r. Dniem Otwartym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Władze Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki serdecznie zapraszają Uczniów i Nauczycieli szkoły do udziału w tym wydarzeniu.

Tegoroczna edycja podobnie jak w latach ubiegłych przybierze formę wielkiego festiwalu. Będzie można zobaczyć cały kampus akademicki AGH (począwszy od gmachu reprezentacyjnego, poprzez wszystkie wydziały AGH, Bibliotekę Główną, aż po największe Miasteczko Studenckie w Polsce), a także poznać bliżej zarówno życie naukowe, jak i studenckie – na jednej z najlepszych szkół technicznych w naszym kraju!

Dzień Otwarty Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego –Collegium Medicum

Napisano: 17 Marzec, 2019 - 20:57 przez Administrator

Dzień Otwarty Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego –Collegium Medicum
odbędzie się 22 marca 2019 roku w godzinach od 9.00 – 14.00, w budynku przy ul. Michałowskiego 12 w Krakowie.

Dzień Otwarty Wydziału będzie połączony z Dniem Otwartym Uniwersytetu Jagiellońskiego, który odbędzie się w tym samym dniu w Auditorium Maximum, przy ulicy Krupniczej 33, oddalony od siedziby Wydziału zaledwie o 500 metrów.

Dzień Otwarty w Auditorium Maximum UJ odbędzie się 22 marca ul. Krupnicza 33 w Krakowie, w godz. 9:00-15:00
Dzień Otwarty to szczególny dzień na Uczelni, podczas którego przedstawiona zostanie bogata oferta dydaktyczna na rok akademicki 2019/2020.

ZAPROSZENIE DZIEŃ OTWARTY PWSTE 8 MARCA PWSTE W JAROSŁAWIU

Napisano: 23 Luty, 2019 - 19:29 przez Administrator

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszam na DZIEŃ OTWARTY PWSTE W JAROSŁAWIU, który będzie doskonałą okazją dla maturzystów do poznania możliwości kształcenia, jakie oferuje nasza Uczelnia. Wierzę, że to spotkanie ułatwi im podjęcie decyzji o dalszej drodze rozwoju. Wydarzenie odbędzie się 8 marca 2019 r. na Kampusie PWSTE w Jarosławiu przy ul. Czarnieckiego 16.

09.00 Rozpoczęcie Dnia Otwartego na hali sportowej
10.00 Atrakcje na Kampusie:
• prowadzenie wydarzenia przez prezentera radia Eska - Michała „Michu” Sobkowskiego,
• wyłonienie zwycięzców w konkursie na zaprezentowanie przygotowań do matury (do wygrania indeksy PWSTE),

Zaproszenie na Dzień Otwarty Politechniki Krakowskiej oraz konkurs „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”

Napisano: 23 Luty, 2019 - 19:27 przez Administrator

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy uczniów Państwa szkoły do udziału w dwóch ważnych wydarzeniach, które
w najbliższym czasie organizuje Politechnika Krakowska – Dniu Otwartym i ogólnopolskim konkursie „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”.

Dzień Otwarty Politechniki Krakowskiej odbędzie się 20 marca 2019 r. Dla uczniów przygotowaliśmy informacje o zasadach rekrutacji i możliwościach, jakie dają studia na Politechnice Krakowskiej. Ponadto, nasi goście będą mogli zwiedzić laboratoria i sale wykładowe, a także spotkać się ze studentami i wykładowcami. Szczegółowy program wydarzenia pojawi się wkrótce na stronie internetowej Politechniki – www.pk.edu.pl.

Politechnika Rzeszowska

Napisano: 23 Luty, 2019 - 19:26 przez Administrator

Politechnika Rzeszowska uruchamia studia dualne o profilu praktycznym, w ramach których studenci studiów stacjonarnych będą łączyć naukę i zdobywać doświadczenie zawodowe. W takim modelu kształcić się będą studenci kierunków inżynieria mechaniczna dla przemysłu lotniczego na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz automatyka i robotyka na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki.

Studia dualne będą prowadzone w ramach studiów II stopnia. Studia te mają charakter praktyczny i pozwalają na efektywne pogodzenie nauki i szerokiego pakietu działań realizowanych wspólnie z pracodawcami. Studenci zdobywają wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, które są poszukiwane na rynku pracy. W praktyce oznacza to, że absolwenci będą mieć zarówno tytuł magistra inżyniera, jak i doświadczenie zawodowe, o które są pytani w czasie rozmów rekrutacyjnych przy poszukiwaniu pracy.

Geoinformatyka na UMCS

Napisano: 27 Styczeń, 2019 - 16:53 przez Administrator

Szanowni Państwo,

W imieniu władz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie chcielibyśmy przypomnieć Państwa Szkole o unikatowej ofercie edukacyjnej naszej uczelni oraz poinformować o zmianach jakie nastąpią w najbliższym roku akademickim.

Od roku akademickiego 2013/2014 w Uniwersytecie Marii Curie‑Skłodowskiej w Lublinie funkcjonuje międzyobszarowy kierunek studiów dziennych Geoinformatyka, mający profil praktyczny. Od roku 2016/2017 uruchomiliśmy studia magisterskie na tym kierunku. Mają one profil akademicki, tzn. główny nacisk kładziony jest na aplikacyjność zdobytej i zdobywanej wiedzy, głównie w obszarze badań środowiska.

Dzień Otwarty w Instytucie Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego

Napisano: 11 Listopad, 2018 - 11:30 przez Administrator

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam nauczycieli i uczniów kierowanych przez Państwa szkół na Dzień Otwarty
w Instytucie Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego. Aktywna współpraca ze środowiskiem szkół średnich w województwie podkarpackim to jeden z priorytetów Instytutu. Dzień Otwarty traktujemy jako jeden z elementów tej współpracy.
W czasie Dnia Otwartego zapraszamy do udziału w zajęciach prowadzonych przez naszych pracowników, które w tym roku dotyczą tematyki związanej z terroryzmem we współczesnym świecie, praw człowieka oraz bezpieczeństwa na poziomie lokalnym. Będą to następujące wykłady i warsztaty:

Uwaga maturzyści!

Napisano: 11 Marzec, 2018 - 12:59 przez Administrator

Oto terminy Dni Otwartych na uczelniach wyższych w 2018 r. Szczegóły na stronach uczelni.

1. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie - 23 marca b.r
2. WSIZ w Rzeszowie (Dzień otwarty w Kielnarowej) - 15 marca b.r
3. AGH Kraków -13 kwietnia (program i więcej na www.facebook.com/aghdlaszkol/
4.WAT Warszawa– 24 marca b.r
5. Uniwersytet Warszawski – 21 kwietnia b.r
6.Politechnika Krakowska – 22 marca b.r
7.Uniwerstet Jagielloński w Krakowie – 23 marca b.r

Dni otwarte Politechniki Krakowskiej

Napisano: 24 Luty, 2018 - 09:09 przez Administrator

Zapraszamy uczniów Państwa szkoły do udziału w dwóch ważnych wydarzeniach, które w najbliższym czasie organizuje Politechnika Krakowska – ogólnopolskim konkursie „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” oraz w Dniu Otwartym.

Konkurs „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” jest doskonałą okazją, by przybliżyć współczesnej młodzieży sylwetkę Tadeusza Kościuszki – bohatera, głosiciela idei równości i tolerancji, a także wybitnego inżyniera.Konkurs odbędzie się w dwóch etapach. Pierwszy – test wiedzy online – zaplanowany jest na 23 marca 2018 r. Aby wziąć udział w teście należy się zarejestrować do dnia 9 marca 2018 r. na specjalnej platformie konkursowej dostępnej pod adresem www.kosciuszko.pk.edu.pl. Na stronie tej znajdują się również: harmonogram konkursu, regulamin oraz wykaz literatury. Drugi etap konkursu – Wielki Finał – odbędzie się 20 kwietnia 2018 r. na terenie Politechniki Krakowskiej. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, a troje najlepszych uczniów otrzyma dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej.

Subskrybuj zawartość

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 2 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość