Aktualności: S Z O K projekty

Lekcja literatury z ekonomią wcale nie w tle….. Finanse Wokulskiego.

Napisano: 9 Maj, 2021 - 20:43 przez Administrator

Cele :

- umieć analizować i łączyć treści programowe z różnych przedmiotów nauczania,
interdyscyplinarność edukacji
- doskonalić umiejętność pracy w grupie
- ćwiczyć umiejętność wyszukiwania informacji w różnych źródłach, wstęp do metodologii pracy z tekstem naukowym
- doskonalić umiejętność korzystania z narzędzi TIK

Pojęcia kluczowe :

człowiek przedsiębiorczy, zysk, różne formy oszczędzania, sposoby na pomnażanie oszczędności – lokaty i moc procentu składanego, inflacja, podstawy inwestowania, stopa zwrotu i procent składany, oszczędzanie a inwestowanie, przedsiębiorstwo rodzinne, spółka, weksel

ZŁOTA SZKOŁA NBP - Sprawozdanie z debaty panelowej

Napisano: 9 Maj, 2021 - 20:41 przez Administrator

W dniu 22 kwietnia b. r. w kl.2bp odbyła się debata panelowa na temat finansów, w szczególności na temat oszczędzania. Wzięło w niej udział pięcioro uczniów, jeden prowadzący, ekspert oraz uczniowie słuchający wypowiedzi każdego z panelistów. Pytania wymagały wyrażenia własnej opinii jak i głębszej wiedzy na dany temat. Na jedno zagadnienie każdy miał dwie minuty. Debata panelowa obejmowała poniższe pytania:

• 1. Czym kierujesz się przy wyborze konta osobistego w banku?
• 2. Czy branie szybkich „pożyczek bez BIK-u” na spłatę poprzednich zobowiązań jest korzystne? Dlaczego?

ZŁOTA SZKOŁA NBP

Napisano: 9 Maj, 2021 - 20:39 przez Administrator

W dniu 23.04.2021 r na lekcji podstaw przedsiębiorczości w klasie II ep odbył się quiz dotyczący zagadnień związanych z pieniądzem, instytucjami rynku finansowego, bankiem centralnym, usługami finansowymi oraz formami oszczędzania i inwestowania. Do quizu przystąpiło pięć uczennic (losowo wybranych z klasy).Uczestniczki odpowiadały na pytania, które zostały przygotowane przez Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej. Pytania były zadawane poszczególnym osobom w kolejności wynikającej z listy. W I turze każda z uczestniczek losowo odpowiadała na 6 pytań z kategorii łatwe. W II turze dziewczęta losowały po jednym pytaniu z kategorii trudne.

Projekt „Polacy na Wschodzie - nasze zobowiązanie”

Napisano: 28 Styczeń, 2019 - 22:27 przez Administrator

Projekt „Polacy na Wschodzie - nasze zobowiązanie” był inicjatywą realizowaną w 2018 roku przez Fundację Energia dla Europy, dzięki strategicznej współpracy z Fundacją PZU.

Przedsięwzięcie było kierowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów oraz techników. W jego ramach została przygotowana Teka Edukacyjna, składająca się z pięciu scenariuszy lekcyjnych i pomocy naukowych. Dołożono wszelkich starań, aby omawiane zagadnienia miały charakter przekrojowy – umożliwiający zarówno zdobycie niezbędnej wiedzy historycznej, jak również informacji obejmujących współczesną aktywność Polaków na Wschodzie. W projekcie wzięło udział ponad 3 tysiące uczniów.

PROGRAM DBAM O PRZYSZŁOŚĆ FIRMY AXA

Napisano: 13 Kwiecień, 2015 - 18:41 przez Administrator

28 stycznia gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela firmy AXA. Przeprowadził on 2 godzinne warsztaty z klasą I E.

Program Dbam o przyszłość jest flagowym programem AXA, realizującym strategię odpowiedzialności korporacyjnej w obszarze edukacji. Program jest prowadzony przed Grupę AXA na całym świecie pod nazwą Insure Your Success we współpracy z Junior Achievment Young Enterprise Europe. W Polsce program realizujemy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, która działa w ramach JA-YE.
Naszą misją jako ubezpieczyciela jest nie tylko dbanie o bezpieczeństwo finansowe klientów, ale również uświadamianie im ryzyk, z którymi mogą się spotkać. Poprzez edukację chcemy pomóc młodzieży jak najwcześniej zrozumieć idee ubezpieczeń oraz pokazać zalety odpowiedzialnego zarządzania swoimi finansami.

„Otwarte laboratoria'' WSiZ

Napisano: 25 Luty, 2014 - 21:08 przez Administrator

Jest to projekt finansowany z własnych funduszy WSIiZ i całkowicie bezpłatny dla uczestników.

Projekt skierowany jest do maturzystów wybranych szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. W ramach projektu maturzyści mogą uczestniczyć w warsztatach odbywających się w specjalistycznych laboratoriach oraz korzystać z nowoczesnego sprzętu, którym dysponuje uczelnia. Można dokonać wyboru pomiędzy warsztatami z zakresu ekonomii, informatyki, dziennikarstwa i komunikacji społecznej, kosmetologii oraz fizjoterapii. W ramach projektu maturzyści wezmą udział w: wykładzie, który pomoże uczniom w przygotowaniach do matury(np. z zakresu treningu pamięci i koncentracji uwagi), wybranych warsztatach oraz będą mogli zwiedzić kampus WSIiZ w Kielnarowej. Dla uczestników przewidziany jest również słodki poczęstunek. Uczelnia, oprócz kosztów związanych z prowadzeniem zajęć i poczęstunkiem, finansuje również koszty dojazdu. Maturzyści wraz z opiekunem będą dowożeni autobusami. Szkoły mogą zgłaszać się od udziału w projekcie przez cały czas jego trwania: od lutego do marca 2014 roku. Zajęcia będą się odbywać w każdy czwartek. W ramach projektu „Ciekawa lekcja” szkoła może wybrać trzy tematy lekcji, które

Consumer classroom

Napisano: 19 Luty, 2014 - 19:14 przez Administrator

Consumer Classroom (http://www.consumerclassroom.eu/pl) to portal społecznościowy dla nauczycieli i uczniów z całej UE, zawierający wysokiej jakości zasoby edukacyjne oraz interaktywne narzędzia, umożliwiające młodzieży w wieku 12-18 lat nabywanie praktycznych umiejętności konsumenckich potrzebnych w życiu. Strona jest finansowana ze środków UE i ma na celu stymulowanie rozwoju edukacji konsumenckiej w szkołach ponadpodstawowych oraz kształtowanie odpowiednich postaw konsumenckich młodzieży.

Co umożliwia strona?
Korzystanie z gotowych zasobów na temat edukacji konsumenckiej.