Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Wiosenne nowalijki szkolne, czyli kwietniowe, naukowe i sportowe osiągnięcia uczniów I LO

Napisano: 12 Kwiecień, 2016 - 16:28 przez dyrektor

Okres poświąteczny corocznie obfituje w sukcesy i znaczące osiągnięcia naszych uczniów.
I tym razem mamy sie czym pochwalić!
Czy wiecie że uczennica I LO w Łańcucie napisała Najlepszą Pracę Olimpijską z przedmiotów przyrodniczych na Podkarpaciu? Jeśli nie, to najwyższy czas przedstawić, mamy nadzieję przyszłą Panią Doktor nauk... - Annę Masłoń 3c, ponieważ za niespełna 3 tygodnie opuści mury naszej Alma Mater. Anka opracowała projekt "Ścieżki przyrodniczej na terenie Korniaktowa Północnego", który spotkał się z uznaniem Jury Profesorskiego. Praca Anny została zaprezentowana w dniach 8-10 kwietnia w Warszawie podczas Festiwalu Młodych Badaczy w "Centrum Nauki Kopernik" gdzie uzyskała wyróżnienie. Mottem pracy Ani były słowa Konfucjusza-"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem", a celem projektu, którym zajmowała sie od 2014 r. było stworzenie ścieżki przyrodniczej dla dzieci, pozwalającej młodym pasjonatom przyrody zrozumieć i zapamiętać wybrane zagadnienia biologiczne i ekologiczne. Więcej informacji na temat konkursu i nagrodzonej pracy Ani Masłoń na stronie Konkurs Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej
Opiek merytoryczną oraz monitorowaniem opracowania zajmowała sie Pani prof. Ludmiła Smęt-Dudziak. Gratulujemy!

Zaraz po Świątecznych Wielkanocnych Feriach nasza Męska Szkolna reprezentacja w koszykówcew łańcuckiej hali MOSiR, po raz drugi z rzędu zdobyła awans do Finału Wojewódzkiego, pokonując reprezentacje Przemyśla i Jarosławia..
A w Złotym Finale Wojewódzkim Nasi Chłopcy powalczą o złoto z drużynami ze Stalowej Woli, Tarnobrzega i Krosna. Zespół do boju w Wojewódzkich Półfinałach prowadził Kapitan-Bartek Nycz 3e, a obok niego grali: Kacper Pilch 3e, Jacek Kamieniecki 3e, Kacper Telesz 3e, Dominik Tkacz 2d, Dawid Tkacz 2d, , Bartek Wojak 2d, Maks Preisner 1d, Michał Kazimirowicz 1a, Szymek Marszał 1d.
Trenerem naszej szkolnej drużyny koszykówki chłopców jest od kilkunastu lat Pan Prof. Jan Ciężar

Przypominamy, że w XIV Ogólnopolskiej szkolnej Internetowej grze Giełdowej , na szczeblu województwa podkarpackiego zwyciężył DREAMTEAM z I LO w Łańcucie w składzie Wiktoria Kraus 1b i Róża Krawczyk 1b. Dziewczyny reprezentować będą Województwo Podkarpackie Ogólnopolskiej Gali w na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie 22 kwietnia 2016 r. Pełna lista rankingowa w poszczególnych województwach pod linkiem

Miło nam zakomunikować, że grupa dziewcząt z klasy ID w składzie:

  1. Angelika Augustyn
  2. Kinga Szpunar
  3. Izabela Niemczak

zakwalifikowała się doetapu wojewódzkiego XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Przedsiębiorczości, który co roku odbywa się pod patronatem MEN-u. Grupa znalazła się wśród 8 najlepszych zespołów na Podkarpaciu. Tegoroczne hasło to :„Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości”. 14 kwietnia dziewczyny będą walczyć na ,strong>Uniwersytecie Rzeszowskim na Wydziale Ekonomii o zakwalifikowanie się do finału, który odbędzie się w Łodzi.
Trzymamy Kciuki! Powodzenia!
Nadmienić należy, że wymienione laureatki powyższych dwóch konkursów zaprezentowały swoje finansowe i ekonomiczne talenty dzięki Pani prof. Marcie Kaczmarczyk. Serdecznie dziękujemy!

1 kwietnia 2016 r. odbył się Konkurs Matematyczny pt.: "UROKI MATEMATYKI W ZADANIACH Z LOGIKI"
W konkursie wzięło udział 76 uczniów z całego Podkarpacia.
Komisja konkursowa w składzie:
• dr hab. prof. UR Stanisława Kanas - Przewodnicząca
• dr Renata Jurasińska
• dr Joanna Kowalczyk
• dr Aneta Dadej
• dr Katarzyna Halik
po analizie prac uczestników podjęła decyzję o nagrodzeniu tytułem LAUREATA KONKURSU między innymi ucznia naszej szkoły Radosława Gdulę 2a
Komisja postanowiła ponadto WYRÓŻNIĆ Karola Stryczka 2a
Naszych nagrodzonych kolegów wraz z Panią prof. Aldoną Stolarską-Ferenc zapraszano na uroczyste wręczenie nagród w dniu 14 kwietnia 2016 r. (czwartek) do Auli Głównej Uniwersytetu Rzeszowskiego! Jesteśmy pod wrażeniem!

( Kategorie: )

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 1 gość.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość