Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

W drogę….. Pożegnanie MATURZYSTÓW 2021

Napisano: 4 Maj, 2021 - 16:26 przez Administrator

Najważniejsze, by docierając do końca jednej drogi, dostrzec początek następnej.
P. Milewski

Z łezką w oku pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów! W czwartek 29 kwietnia br. Dyrekcja, Wychowawcy, Nauczyciele, młodsi Sienkiewiczacy z sympatią, niekiedy ze wzruszeniem dziękowali trzecioklasistom za wszystko, czym wzbogacili szkolną społeczność, życzyli udanego startu w dorosłość, dobrych wyników na maturze, uzyskania indeksów na wymarzone kierunki studiów. Nie zabrakło też wspomnień – został wyemitowany filmik, w którym w rolach głównych wystąpili Wychowawcy wszystkich pięciu klas maturalnych. Przywoływali sytuacje zabawne i wzruszające, które wydarzyły się podczas trzyletniego pobytu ich wychowanków w Liceum, charakteryzowali swoich podopiecznych przyrównując do różnych zwierzątek; nie zabrakło trzmiela (prof. J. Kordzikowska i 3a), mrówki (prof. E Teichman i 3b), sarny (prof. J. Pankiewicz i 3c), kameleona (prof. E. Jóźwiakowska i 3d), papugi ary (prof. M. Szmuc i 3e).

Podczas uroczystości dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego p. Maria Buk-Kalinowska wręczyła przyznane przez Kapitułę Honorowe Odznaki Szkoły dwóm abiturientom Adrianowi Markowskiemu i Maciejowi Pieniążkowi (obaj z kl. 3a) oraz przyznaną w roku 2020 Żeńskiej Drużynie Piłki Siatkowej prowadzonej przez prof. Bogdana Dudka, którą odebrała ubiegłoroczna kapitan zespołu Gabriela Dudek.

Miłym akcentem okazał się KURIER MATURALNY, specjalne okolicznościowe wydanie gazety dla Sienkiewiczaków wyruszających spod Lipy w świat.
Choć spotkanie było onlaine, to jednak życzenia podczas niego przekazane miały autentyczną moc!
Dziękujemy pp. prof.prof. B. Lew i I. Skawinie za ciekawy pomysł i udaną realizację pożegnania Sienkiewiczaków 2021!

Maturzyści również wyrazili swoją wdzięczność dla społeczności Sienkiewiczowskiej publikując filmik https://www.youtube.com/watch?v=w7W1b0GcyYY

W piątek 30 kwietnia br. maturzyści odebrali świadectwa ukończenia liceum z rąk wychowawców. Nie zabrakło pożegnalnych słów i życzeń od p. Marii Buk-Kalinowskiej, dyrektor I Liceum, nie obyło się też bez uronienia łezki – wszak to już jest koniec!( Kategorie: )

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 4 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość