Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Młodzi głosują 2009 - Parlament Europejski

Napisano: 3 Czerwiec, 2009 - 21:17 przez bryn

Młodzi głosują

2 czerwca, na 5 dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, nasza szkoła wzięła udział w programie Młodzi głosują 2009 - zorganizowano z tej okazji prawybory, do udziału w których uprawnieni byli wszyscy uczniowie.

Do głosowania uprawnionych było 399 uczniów (wszyscy aktualnie uczęszczający do naszej szkoły). W prawyborach wzięło udział 287 osób, co dało frekwencję 71.93%. Liczymy na powtórzenie tego wyniku w prawdziwych wyborach :)

Choć akcja Młodzi głosują ma charakter edukacyjny i nie wspiera żadnego z kandydatów, a uczniowie zachęcają pełnoletnich wyłącznie do udziału w wyborach, należy odnotować, że zwycięstwo w prawyborach odniósł Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP z wynikiem 37.68% (104 głosy), wyprzedzając Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (24.64%, 68 głosów).

Poniżej (po kliknięciu na "czytaj dalej") prezentujemy pełne wyniki prawyborów.

Komitet Liczba głosów Procentowo
KW Unia Polityki Realnej 8 2.9%
KW Polskie Stronnictwo Ludowe 8 2.9%
KW Samoobrona RP 22 7.97%
KW Polska Partia Pracy 11 3.99%
KW Libertas 22 7.97%
KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy 9 3.26%
KKW Porozumienie dla Przyszłości CentroLewica 16 5.8%
KW Prawica Rzeczypospolitej 8 2.9%
KW Platforma Obywatelska RP 104 37.68%
KW Prawo i Sprawiedliwość 68 24.64%

Projekt "Młodzi głosują" prowadzi Centrum Edukacji Obywatelskiej. Towarzyszy on wszystkim wyborom i referendom w Polsce od 1995 roku. Uczestniczyło w nim dotąd ponad 2,5 miliona polskich uczniów.

Tegorocznej akcji "Młodzi głosują" oficjalnego poparcia udzielili: p. Katarzyna Hall, Minister Edukacji Narodowej oraz p. Hans-Gert Pottering, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Projekt Młodzi głosują jest częścią kampanii społecznej "Pępek Europy" – www.7czerwca.org.pl

( Kategorie: )

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 1 gość.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość