Miniprzedsiębiorstwo NICI w Warszawie

Napisano: 15 Czerwiec, 2009 - 15:22 przez bryn

Szkoła przedsiębiorczościW dniach 4-5 czerwca 2009 r. w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, patrona wydarzenia, odbył się XIV Konkurs na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2009. Konkurs ten odbył się w ramach programu Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo, realizowanego w szkołach ponadgimnazjanych przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Program ten daje młodym ludziom możliwość prowadzenia na terenie szkoły swoich własnych przedsiębiorstw. Uczniowie gromadzą kapitał, wybierają produkt, prowadzą badania marketingowe, organizują proces produkcji oraz sprzedaży, a także prowadzą ewidencję działalności zgodnie z zasadami panującymi w spółkach jawnych.

Program umożliwia uczniom zdobycie i sprawdzenie w praktyce wiedzy z zakresu zakładania i prowadzenia własnej firmy.
W bieżącym roku szkolnym funkcjonowało w Polsce prawie 200 młodzieżowych miniprzedsiębiorstw.
W Konkursie wzięło udział 28 młodzieżowych miniprzedsiębiorstw, wyłonionych na drodze wcześniejszych eliminacji.

W pracach komisji konkursowych wzięli udział przedstawiciele świata biznesu i finansów, w tym między innymi z Citi Handlowy, Union Investment, International Paper, Giełdy Papierów Wartościowych, Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, General Electric, Polskiej Akademii Nauk, Gazety Wyborczej oraz DnB NORD.

Przez 2 dni Komisja oceniała umiejętności prezentacji, sprzedaży, przeprowadzała rozmowy na temat rozwiązywania problemów biznesowych i doświadczeń zdobytych w czasie funkcjonowania miniprzedsiębiorstw, a także wzięła pod uwagę wyniki finansowe i prawidłowość ich sporządzania.

Podczas Konkursu przyznane zostały nagrody i dyplomy. Główną osobą wręczającą była Pani Minister Krystyna Szumilas, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Nagrody zostały przyznane w następujących kategoriach:

• GRAND PRIX – zdobywca tej nagrody reprezentować będzie Polskę w czasie Finału Europejskiego Konkursu w Rotterdamie
  • II i III nagroda oraz wyróżnienia w takich kategoriach jak:
  • najlepsze stoisko,
  • najlepsza prezentacja,
  • najlepszy raport,
  • najlepsze umiejętności sprzedaży,
  • oraz za stosowanie zasad odpowiedzialnego biznesu.

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 1 gość.