Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Majowe Święta

Napisano: 4 Maj, 2021 - 16:28 przez Administrator

Dumnie na I Liceum powiewają flagi narodowe! Uświadamiają one jak są ważne dla naszej wspólnoty pierwsze dni maja! W drugi dzień maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, .najważniejszego obok godła symbolu narodowego. Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach; podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości. Miejmy nadzieję, że umieszczana coraz powszechniej na naszych domach stanie się ona widocznym znakiem patriotyzmu.

3 maja to oczywiście Święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) spisanej konstytucji. Regulowała ona prawa i obowiązki ogółu mieszkańców oraz zasady organizacji władzy państwowej. Przekształcała państwo w monarchię konstytucyjną oraz wprowadzała zasadę trójpodziału władzy. Wyrazicielem suwerennej woli narodu miał być dwuizbowy Sejm.

Niech kokarda narodowa towarzyszy nam przez te świąteczne dni! Przypinając biało-czerwony symbol dajmy dowód przywiązania do symboli narodowych!

( Kategorie: )

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 0 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość