Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Krew darem życia

Napisano: 14 Październik, 2009 - 20:52 przez Kojot

Kolejny raz można było podzielić się krwią, tym drogocennym płynem, który każdy w sobie posiada. Jedynym ograniczeniem było osiągnięcie pełnoletniości i pokonanie strachu. Taka możliwość zaistniała w naszej szkole 6 października od godziny 9:00, kiedy to odwiedzili nas pracownicy rzeszowskiego Centrum Krwiodawstwa.

Nasi uczniowie gromadzili się od samego rana. Niektórzy co prawda przyszli tylko po to, aby zwolnić się z lekcji, ale byli również tacy, którzy czuli potrzebę dania czegoś od siebie. Tak jak zawsze większość odpadła przy badaniach wstępnych. Ostatecznie 19 naszych uczniów oddało krew. Nie zawiodło również grono pedagogiczne, które przyłączyło się do akcji. Byli to:

  • prof. Wojciech Rybak – inicjator akcji oraz opiekun naszego Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi „Serce”,
  • Dyrektor Robert Szura,
  • prof. Iwona Skawina,
  • prof. Mirosław Rzeszótko,
  • prof. Adam Nazimek, który dzielnie maskował swoje zdenerwowanie i strach przed igłą
  • oraz Pan Józef Jaźwa.

Z żalem sale gimnastyczną opuścił prof. Jan Magoń, który nie został zakwalifikowany, jednak jak wiadomo najbardziej liczą się chęci. W sumie do akcji przyłączyło się 25 osób, a ilość zebranej krwi to 11 litrów i 250 mililitrów.

Planowana jest już kolejna edycja i liczymy, że liczba chętnych do pomocy znacznie wzrośnie, tym bardziej, że dołączyć będzie mogła część uczniów drugich klas.

Zapraszamy również do przyłączenia się do naszego Szkolnego Klubu HDK. Aby zostać jego członkiem nie trzeba być pełnoletnim. Jego celem jest przede wszystkim szerzenie idei oddawania krwi jak i uświadamianie jak ważny i jak potrzebny jest w naszym kraju jak i na całym świecie ten płyn.

Joanna Czajka

Zdjęcia z akcji dostępne są w naszej galerii.

( Kategorie: )

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 5 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość