Konkurs Recytatorski Poezji im. J. Słowackiego

Napisano: 26 Październik, 2009 - 16:07 przez Kojot

Z okazji Dnia Patrona I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie ogłasza konkurs recytatorski poezji Juliusza Słowackiego dla uczniów gimnazjum.

Chociaż patronem naszej szkoły jest Henryk Sienkiewicz, to w związku z tym, iż w roku 2009 obchodzimy dwusetną rocznicę urodzin a zarazem sto sześćdziesiątą rocznicę śmierci Juliusza Słowackiego, finał konkursu recytatorskiego odbędzie się w Dniu Patrona (26 listopada 2009r. w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie).

Eliminacje szkolne odbędą się 18 listopada 2009 roku o godz. 9.00 w I Liceum Ogólnokształcącym. Wyłonią one najlepszych recytatorów, którzy zostaną zaproszeni na uroczystość DNIA PATRONA (26. 11.2009r.) i wezmą udział w Gali Słowackiego.

Do konkursu zapraszamy uczniów gimnazjum ( trzy osoby z jednej szkoły).
Uczestnik w czasie nie dłuższym niż 5 minut powinien zaprezentować recytację dowolnego wiersza lub fragmentu innego utworu (poemat, powieść poetycka...) Juliusza Słowackiego.

Zgłoszenia do udziału w konkursie prosimy przesłać do 13.11.2009r. na adres szkoły, z dopiskiem: Konkurs Recytatorski Poezji Juliusza Słowackiego lub osobiście w sekretariacie szkoły.

Ocenie będą podlegały następujące kryteria:

• dobór repertuaru
  • interpretacja utworu
  • kultura słowa
  • ogólny wyraz artystyczny.

W konkursie przewidziane są nagrody dla zwycięzców oraz dyplomy dla uczestników i opiekunów.

Niech Rok Słowackiego stanie się okazją do przypomnienia zasług, twórczości i postaci wielkiego polskiego twórcy romantycznego, jednego z tych, którym Polska zawdzięcza przetrwanie duchowe i narodowe pod zaborami.

W dziale dokumenty dostępna jest karta zgłoszeń.

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 1 gość.