JĘZYKOMANIAK MA JUŻ OSIEM LAT!

Napisano: 22 Kwiecień, 2021 - 19:33 przez Administrator

20 kwietnia 2021 roku w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się VIII Powiatowy Konkurs Języków Obcych „Językomaniak to Ja”. Pomimo trudnej sytuacji epidemicznej uczniowie klas ósmych nie zawiedli – przybyło 32 uczestników z 11 szkół podstawowych powiatu łańcuckiego oraz miasta Przeworska. W sędziwe mury naszej Szkoły znowu weszła młodość, zabrzmiało od serdecznych rozmów i śmiechu, zapachniało szczęściem i chęcią odniesienia sukcesu….

Zmagania z testem w wybranym języku obcym (angielskim, niemieckim lub rosyjskim) trwały całą godzinę. I chociaż w każdej z sal lekcyjnych mogło przebywać zaledwie czterech uczestników, wielka to była radość po tak długim czasie znowu doświadczyć prawdziwej obecności rówieśników, poczuć niepowtarzalny smak rywalizacji, zasiąść w szkolnej ławie i – pochylając się nad kartką papieru - zamiast myszki wziąć do ręki zwykły długopis.
Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki. Niedługo poznamy tych Najlepszych z najlepszych, ale już dzisiaj śmiało można stwierdzić, że wszyscy, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie, są zwycięzcami. Mamy nadzieję, że w drugiej połowie maja uda nam się zorganizować uroczyste zakończenie Konkursu, zaprosić szacownych gości będących jednocześnie Patronami naszej Językomanii, aby wraz z nimi godnie uhonorować i sowicie nagrodzić wszystkich laureatów.

Liczymy również na to, że Językomaniacy zasilą od września szeregi klas pierwszych naszej Alma Mater. Niech więc rozstrzygnięcie Konkursu nie będzie końcem naszej znajomości, ale początkiem wspólnej, wspaniałej przygody, podczas której chcemy pomagać Wam rozwijać swoje pasje, doskonalić talenty i umiejętności językowe, pogłębiać wiedzę i zapisywać nowe karty w historii naszej ponad stuletniej Szkoły.

Ewelina Klimza
Edyta Teichman