Języki obce nie są nam obce, czyli VIII edycja konkursu Językomaniak to ja - rozstrzygnięta

Napisano: 25 Maj, 2021 - 09:40 przez Administrator

20 kwietnia br. trzydzieści dwoje uczniów z jedenastu szkół podstawowych powiatu łańcuckiego i przeworskiego stanęło w lingwistyczne szranki podczas Językomaniaka, konkursu organizowanego przez I LO w Łańcucie. Mimo iż testy wymagały sporej wiedzy i umiejętności, uczestnicy świetnie poradzili sobie z zawiłościami języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Wyniki konkursu organizatorzy ogłosili 20 maja br. podczas uroczystej gali, którą uświetnili goście: p. Starosta Barbara Pilawa-Kraus, przedstawiciel wydawnictwa Macmillan p. Łukasz Indycki oraz sponsorzy: Joanna Owsiak, Sebastian Pasternak oraz Jakub Stańko.

Konferansjerzy Nikola Mach i Emil Kulka

Zarówno Maria Buk-Kalinowska, dyrektor I Liceum, Barbara Pilawa-Kraus, wicestarosta powiatu łańcuckiego oraz Edyta Teichman, anglistka, pomysłodawczyni i szefowa przedsięwzięcia, w swoich wystąpieniach podkreśliły znaczenie nauki języków, szczególny wymiar tegorocznej edycji, przeprowadzonej w warunkach pandemii, a jednak dającej jedną z nielicznych możliwości uczestniczenia na żywo, face to face, лицом к лицу w ważnym wydarzeniu o charakterze konkursowym. Gratulacjom dla zwycięzców i uczestników oraz ich znakomitych nauczycieli nie było końca! To nie byle co przygotować (się) w warunkach nauki zdalnej do testu wymagającego dużego nakładu pracy i sporej determinacji!

Pani Dyrektor otwiera galę

Wręczeniu nagród i dyplomów towarzyszył program przygotowany przez Sienkiewiczaków; nie zabrakło quizu dotyczącego kręgu kulturowego Wielkiej Brytanii i Rosji (z lekkim przymrużeniem oka) przeprowadzonego przez NatalkęTeichman, Wiktorię Mirek i Alę Babiarz, inscenizacji ballady „Rusałka” Aleksandra Puszkina w pełnym maestrii wykonaniu Makarego Pelca i towarzyszących mu „aktorów drugiego planu” oraz pięknych piosenek w wykonaniu (oczywiście w językach obcych) Mai Chrzan, Kingi Hawer i Magdaleny Wojdyło.

Natalka i Wiktoria „przepytują” z wiedzy o Wielkiej Brytanii i Rosji

A oto lista najlepszych z najlepszych znawców języków:
Laureaci i wyróżnieni w sekcji języka angielskiego:
I miejsce: Szymon Pokrywka SP nr 4 w Łańcucie
II miejsce: 1. Oliwia Pliś ZS w Woli Dalszej
2. Maciej Sawicki SP nr 4 w Łańcucie
III miejsce: 1. Oliwia Krasucka SP nr 2 w Łańcucie
2. Maja Kwiatek SP nr 2 w Łańcucie

Madzia i Imagine Johna Lennona

Wyróżnienia: 1. Jakub Miara SP nr 2 w Korniaktowie Północnym
2. Natalia Skoczylas SP nr 1 w Rakszawie
3. Monika Plizga SP nr 2 w Łańcucie
4. Aleksandra Rudy SP nr 2 w Łańcucie
5. Gabriela Kiełb ZS w Rogóżnie
6. Natalia Szot ZSP w Handzlówce
7. Wiktoria Fleszar ZS w Dąbrówkach
8. Michał Sołtysiak SP nr 2 w Łańcucie
9. Paula Kościółek SP nr 1 w Rakszawie
10. Gabriela Kwolek ZS w Głuchowie
11. Julia Bojda ZS w Medyni Głogowskiej

Makary, Maks i Lila w „Rusałce”

Laureatka sekcji języka rosyjskiego:
I miejsce: Julia Maczuga SP nr 4 w Łańcucie

Kinia w balladzie Okudżawy „Gruzińska piosenka”

Laureaci sekcji języka niemieckiego:
I miejsce: Zuzanna Mazur SP nr 1 w Przeworsku
II miejsce: Przemysław Pakuła SP nr 1 w Przeworsku
III miejsce: Barbara Kojder SP nr 1 w Przeworsku

Maja i „Led it be”

Choć VIII Językomaniak to ja przeszedł już do historii, jednak jego przesłanie jest cały czas aktualne! Znajomość języków to wielki dar i przywilej, na który jednak trzeba zapracować! Dlatego, kochani lingwiści ze szkół podstawowych powiatu łańcuckiego i przeworskiego – już dzisiaj rozpocznijcie przygotowania do IX edycji konkursu! Czekamy na Was nie tylko z testami, łamigłówkami i pułapkami lingwistycznymi, ale również z zaproszeniem na wspólne fetowanie językowego święta!

„Lingwistyczna rodzinka” Językomaniaka 2021