I LO na Międzynarodowej Konferencji w Wilnie

Napisano: 3 Październik, 2009 - 18:11 przez Kojot

W dniach 16-20 IX 2009 roku odbyła się Międzynarodowa Konferencja programu UNESCO The Baltic Sea Project „Urban Ecology In Baltic Sea Region”.

Z Polski wzięli w niej udział uczniowie pięciu najaktywniej działających szkól w programie BSP:

• I LO im. H. Sienkiewicza w Łańcucie
  • I LO im. B. Nowodworskiego w Krakowie
  • II LO im. M. Konopnickiej w Katowicach
  • Gimnazjum im. Gen. M. Zaruskiego w Ustce
  • Gimnazjum im. I. Sendler w Toszku.

I LO w Łańcucie reprezentowali uczniowie klasy III b Karolina Kluz i Roland Dubiel, pod opieką
i przewodnictwem merytorycznym szkolnego koordynatora BSP profesor Ludmiły Smęt-Dudziak.

Przedstawiciele I LO mogli nabyć nie tylko nowe doświadczenia i umiejętności podczas wykładów, warsztatów, czy wycieczek edukacyjno-poznawczych, ale również poznać nowych kolegów z innych państw: Finlandii, Danii, Szwecji, Niemiec, Rosji i Japonii. Mieli okazję zwiedzić piękne i malownicze Wilno, słynne z zabytków i czterdziestu aniołów. Wyjazd był również wspaniałą okazją do posmakowania litewskich dań oraz poznania narodowych tradycji, tańców i kultury.

Uczestnicy konferencji serdecznie dziękują Starostwu Powiatu łańcuckiego za wsparcie finansowe, umożliwiające wyjazd do Wilna, Burmistrzowi Miasta, Dyrektorowi Muzeum Zamku w Łańcucie, Staroście Powiatu łańcuckiego za przekazanie ciekawych materiałów informacyjnych promujących nasz region, które zostały podarowane uczestnikom Konferencji Międzynarodowej z innych państw.

Karolina Kluz