Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

DZIEŃ PATRONA W I LO

Napisano: 14 Grudzień, 2021 - 08:30 przez Administrator

Co roku w naszej szkole odbywają się uroczystości związane ze świętem Patrona Szkoły. Zwykle ma ono miejsce jeszcze w listopadzie, w rocznicę śmierci pisarza, jednakże ze względu na kwarantanny klas pierwszych i drugich data ta została zmieniona.

W grudniowy, mroźny poniedziałek rozpoczęliśmy obchody mszą świętą w kościele farnym w Łańcucie, którą sprawował nasz ksiądz katecheta Tomasz Dziob. O oprawę muzyczną liturgii zadbała siostra Agnieszka wraz z młodzieżą.

Kolejną częścią naszego święta było ślubowanie klas pierwszych, a także zaległe ślubowanie klas drugich, które odbyło się na holu szkolnym. Zachowując zasady reżimu sanitarnego, młodzież z powagą przystąpiła do przyrzeczenia na sztandar.

Następnie o godzinie 10.35 zgromadziliśmy się w wyznaczonych salach, gdzie uczestniczyliśmy w projekcji montażu słowno – muzycznego poświęconego Patronowi Szkoły.
Nagrana przez niezawodną grupę techniczną akademia rozpoczęła się od hymnu szkolnego, następnie konferansjerzy przedstawili sylwetkę Henryka Sienkiewicza jako wybitnego pisarza i noblisty. Druga część uroczystości była poświęcona podsumowaniu konkursów ogłoszonych z okazji Dnia Patrona przez panią profesor Władysławę Kluz-Chłandę, przewodniczącą jury.

Konkurs na zwiastun filmowy do wylosowanego dzieła Henryka Sienkiewicza:
I miejsce – klasa Ib
II miejsce – klasy 3ep i 2b
III miejsce – klasa 3dp

Konkurs na piosenkę do wylosowanego dzieła Henryka Sienkiewicza:
I miejsce - 2b, 3ap
II miejsce – 1b, 1a
III miejsce – 3bp

Konkurs plastyczny:
I miejsce – 3cg, 3ep
II miejsce – 3cp
III miejsce – 2b, 1d

Wszystkie klasy, które wzięły udział w konkursach, otrzymają punkty w projekcie szkolnym na SUPER KLASĘ. Cieszy nas bardzo, że wśród zdolnych Sienkiewiczaków ujawniły się niezwykłe talenty aktorskie, muzyczne, a także plastyczne.

Poniżej przedstawiamy link do naszej uroczystości :
https://www.youtube.com/watch?v=agmK-uXfAic

Mamy nadzieję, że przygotowania do konkursów ogłoszonych z okazji Dnia Patrona były dla społeczności naszych uczniów czasem integracji i dobrej zabawy poszczególnych zespołów klasowych. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeżywania tego święta w podniosłej, ale i momentami wesołej atmosferze.

( Kategorie: )

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 5 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość