Dni Sportu 2008

Napisano: 22 Czerwiec, 2008 - 18:22 przez Hysteria

Sport to zdrowie! - powtarzają do znudzenia nasze babcie. Mówią też, że zdrowa jest wątróbka, szpinak i ziołowe herbatki. Dlaczego więc nie zmienić tego znanego powiedzenia na "Sport to dobra zabawa"? O jego słuszności przekonaliśmy się 18 i 19 czerwca podczas Szkolnych Dni Sportu.

Już w wakacyjnej bezstresowej atmosferze, klasy pierwsze kibicowały swoim reprezentantom w różnych turniejach. Pierwszym z nich był rozpoczynający się o godzinie 9 turniej piłki siatkowej dziewcząt. Spośród kilku drużyn najwięcej z siebie dały dziewczyny z 1c - Aśka Nicpoń, Magda Golenia i Nina Poterek, które zajęły pierwsze miejsce. W takim samym turniej, ale w męskiej wersji, wygrała także klasa 1c w składzie: Maciek Kawiak, Rafał Kadlof i Damian Burek.

Jednak kibice ich dopingujący musieli jeszcze przed końcem biec na boisko szkolne, gdzie już rozpoczynał się mecz uczniowie vs. nauczyciele. Obecnie najlepsza drużyna szkoły, w skład której wchodzą chłopaki z 1a, próbowała rozgromić reprezentację Grona Pedagogicznego, ale... bezskutecznie! Z początku nikt na trybunach nie podziewał się, że drużyna w profesorskim składzie Jana Magonia, Adama Nazimka, Jana Ciężara, Witolda Dudy, Bogdana Dudka i Piotra Szmuca może komukolwiek zagrozić, jednak z biegiem czasu... Niestety, nie pomogły ani dwie bramki strzelone przez Łukasza Barnata, ani próby przekupstwa sędziego, którym był Grzesiek Cisek z 1d - mecz zakończył się po rzutach karnych wynikiem 4:3 dla nauczycieli.

Po tym niefortunnym meczu rozpoczęto międzyklasowe rozgrywki w piłkę nożną, które kontynuowano cały następny dzień. Jak nie trudno się domyśleć, wygrała klasa 1c w składzie: Maciek Kawiak, Damian Burek, Rafał Kadlof, Kuba Wilkowski i Piotrek Kielar. Może warto pomyśleć nad zmianą Mistrza Szkoły?

Tuż po rozpoczęciu roku szkolnego rozpoczynamy kolejne rozgrywki, które pokażą kto jest najlepszy, tak więc emocji z pewnością nie zabraknie. Pozostaje jedynie ćwiczyć.