Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Aktualności

Lista podręczników na rok szkolny 2020/2021

Napisano: 30 Lipiec, 2020 - 15:00 przez Administrator

14 X i ZJAZD POKOLEŃ CORAZ BLIŻEJ…

Napisano: 31 Sierpień, 2017 - 20:35 przez Administrator

( Kategorie: )

I LO w Łańcucie kolejny raz w czołówce Najlepszych Szkół Podkarpacia! - otrzymaliśmy "Brązową Tarczę"

Napisano: 27 Styczeń, 2017 - 17:59 przez dyrektor

Pragniemy podzielić się naszą radością i dumą i poinformować oficjalnie, że w XIX Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących, nasza szkoła znów znalazła się w gronie Najlepszych.
W ubiegłym roku uzyskaliśmy Srebrną Tarczę , a obecnie, tak jak w 2014 i 2015- Brązową Tarczę, plasując się na 22 miejscu w Województwie Podkarpackim.
Pełny ranking na stronie miesięcznika "Perspektywy"
www.perpektywy.pl

( Kategorie: )

ODBIÓR ŚWIADECTW DOJRZAŁOŚCI I ANEKSÓW

Napisano: 2 Lipiec, 2022 - 09:18 przez Administrator

ODBIÓR ŚWIADECTW DOJRZAŁOŚCI I ANEKSÓW

ODBĘDZIE SIĘ WE WTOREK 5 LIPCA 2022

W GODZ. 9.00 - 13.00

w następujących salach
kl. 3 Ag - sala nr 32
kl. 3 Bg - sala nr 33
kl. 3 Cg - sala nr 34
kl. 3 Dg - sala nr 35
absolwenci – sekretariat szkoły
Absolwenci, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych, a nie zdali tylko jednego egzaminu z przedmiotu obowiązkowego, mają prawo przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym 23 sierpnia 2022 r. (wtorek), godz. 9:00. Warunkiem przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym jest złożenie do dyrektora - najpóźniej do 12 lipca br. (tj. w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników) - Oświadczenia o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym (Załącznik 7).

( Kategorie: )

Hendmadejewellery w finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo

Napisano: 17 Maj, 2022 - 21:26 przez Administrator

Miniprzedsiębiorstwo Hendmadejewellery w finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo

Miło nam zakomunikować, że miniprzedsiębiorstwo Handmadejewellery działające w I LO w Łańcucie, werdyktem profesjonalnego jury złożonego z przedstawicieli biznesu reprezentującego firmy Avanade, BNY Mellon, Euroclear Bank, Europ Assistance, UBS znalazło się w finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiebiorstwo PRODUKCIK 2022. Już jest więc w gronie dwudziestu najlepszych w Polsce.

Nasze mini stworzyły trzy dziewczyny z klasy Id: Maja Oniszczuk, Monika Plizga i Julia Bytnar. Głównym celem tego miniprzedsiębiorstwa jest produkcja własnoręcznie robionej biżuterii.

( Kategorie: )

Ogólnopolski Konkurs „Przedsiębiorczy na rynku finansowym”, organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości

Napisano: 9 Maj, 2022 - 19:44 przez Administrator

Ogólnopolski Konkurs „Przedsiębiorczy na rynku finansowym”, organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie a realizowany w naszej szkole w ramach innowacyjnego programu Moje finanse..

W bieżącym roku szkolnym wszystkie klasy I i II realizujące treści programowe z podstaw przedsiębiorczości wzięły udział w w/w konkursie. Pierwszy etap polegał na jak najlepszym rozwiązaniu testu online. 3 uczniowie, którzy otrzymali najwięcej punktów utworzyli drużynę, która w II etapie rozwiązywała studia przypadków. Zrobili to na tyle dobrze, że dostali się do ścisłego finału czyli do najlepszych 20 drużyn w całej Polsce. A byli to:

( Kategorie: )

Święto języków obcych, języka polskiego i uniwersalnego języka muzyki.

Napisano: 3 Maj, 2022 - 12:28 przez Administrator


27 kwietnia br. w naszym Liceum odbyła się Gala podsumowująca trzy konkursy. W ostatnich tygodniach wiele się działo na naszej szkolnej mapie kultury: odbyła się IX edycja Językomaniaka, etap finałowy VI Dyktanda O Złote Pióro Henryka Sienkiewicza i I Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ze słowem Miłość. Wzięło w nich udział blisko stu uczestników ze szkół podstawowych powiatu łańcuckiego i przeworskiego, cieszy nas niezmiernie, że wyzwanie podjęli w Językomaniaku i Konkursie Piosenki również nasi przyjaciele Sienkiewiczacy z Ukrainy.

( Kategorie: )

Konkurs „Pamięć o bohaterach 10 Pułku Strzelców Konnych” rozstrzygnięty!

Napisano: 30 Kwiecień, 2022 - 06:52 przez Administrator

25 kwietnia 2022 r. Komisja konkursowa dokonała oceny 47 prac plastycznych nadesłanych do I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie w ramach konkursu „Pamięć o bohaterach 10 Pułku Strzelców Konnych”, organizowanego przez Starostę Łańcuckiego Adama Krzysztonia pod patronatem honorowym Senatora RP Stanisława Ożoga, Posła na Sejm RP Krzysztofa Sobolewskiego oraz Posła na Sejm RP Kazimierza Gołojucha.
Celem konkursu było przede wszystkim upamiętnienie żołnierzy 10 Pułku Strzelców Konnych w 100 rocznicę jego utworzenia, kształtowanie wśród uczniów postawy patriotyzmu i szacunku dla żołnierzy walczących o niepodległość Polski, upowszechnienie wiedzy historycznej na temat Wojska Polskiego.

( Kategorie: )

XVIII Powiatowy Konkurs Biologiczno-Ekologiczny w I LO

Napisano: 28 Kwiecień, 2022 - 17:38 przez Administrator


22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Biologiczno-Ekologiczny pod patronatem Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Pana Starosty Powiatu Łańcuckiego Adama Krzysztonia.

Podczas uroczystej gali z wykładem inauguracyjnym wystąpiła pani dr Justyna Ruchała – naukowiec z Wydziału Biologii i Biotechnologii, która opowiedziała o technologiach mikrobiologicznych służących środowisku. Równie ciekawe było wystąpienie pana Grzegorza Chachury – podróżnika z grupy „Trzask”, który oczarował uczniów i zgromadzonych gości pasjonującym wykładem o podróżowaniu po Meksyku. Na naszej gali nie zabrakło najważniejszego gościa – Matki Ziemi, która w towarzystwie Żywiołów i Pór Roku, opowiadała o swojej historii i obecnej relacji z ludźmi.

( Kategorie: )
Subskrybuj zawartość

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 1 gość.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość