Wymiana polsko-niemiecka (czerwiec – wrzesień 2010)

Napisano: 28 Styczeń, 2010 - 15:16 przez Tomek

W czerwcu rusza X tura wymiany pomiędzy naszym liceum a niemiecką szkołą w Eckenhagen (w okolicach Kolonii). W ramach współpracy grupa polska jedzie na osiem dni do Niemiec. Uczestnicy pokrywają tylko część kosztów przelotu i ubezpieczenia, resztę opłaca organizacja o nazwie Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży. Uczniowie mieszkają u rodzin niemieckich, program pobytu organizują gospodarze i pokrywają wszystkie związane z tym koszty. We wrześniu na podobnych zasadach przyjmujemy gości w Polsce, z tym że około połowę kosztów przyjęcia pokrywa wspomniany wcześniej PNWM. Jest to doskonała okazja do poznania kultury, zabytków i innych atrakcji obydwu krajów. Daje to też możliwość doskonalenia znajomości i użycia w praktyce języka angielskiego. Właśnie on jest językiem wymiany, więc nieznajomość języka niemieckiego nie wyklucza wzięcia w niej udziału.

W związku z koniecznością wcześniejszej rezerwacji biletów na przelot chcemy już skompletować listę osób chętnych do współpracy. Osoby zainteresowane powinny się zgłaszać do 5 lutego 2010 r. (piątek) do biblioteki szkolnej do prof. Urszuli Mach. Tam też można uzyskać wszelkie informacje na ten temat.