Wicemistrzostwo województwa podkarpackiego w rywalizacji młodzieżowych startup-ów, zdobyte przez uczniów ILO w Łańcucie

Napisano: 22 Listopad, 2019 - 19:16 przez dyrektor

Wielkie Gratulacje Panowie!!!
Drużyna ILO w Łańcucie w składzie:
Dawid Głód IAg
Damian Kwolek IAg
Maksymilian Kulka IAg
Mikołaj Jakubowicz IAg

zdobyła II miejsce w Turnieju Gry Planszowej „Czas na start-up” rozegranym wczoraj w Rezydencji Alabaster w Rzeszowie. Pokonali oni 55 drużyn z całego Podkarpacia.
Start-upy to to młode, najczęściej kilku-osobowe przedsiębiorstwa, których celem jest odkrywanie nowych rynków do rozwoju swojego produktu oraz osiągnięcie szybkiego sukcesu finansowego.
Nasi uczniowie zakwalifikowali się tym samym do Ogólnopolskiego Finału Gry w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju w Warszawie.
Turniej Gry Planszowej jest częścią projektu „Lekcje o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III” , w którym wzięła udział nasza szkoła.
W całym zaś przedsięwzięciu uczestniczy 5 województw Polski Wschodniej ( uczniowie z województwa podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego)
Udział w rozgrywkach to nie tylko świetna zabawa, możliwość zdobywania umiejętności pracy w zespole, trening logicznego myślenia oraz zdolności analitycznych, ale też szansa otrzymania cennych nagród.

W/w uczniowie otrzymają nagrody rzeczowe o wartości 800 zł, zaś nasza szkoła Tablicę interaktywną Atek TT Board 90/93 na podczerwień w formacie 16:10 z 6 punktami dotyku z oprogramowaniem w komplecie o wartości 3500 zł.

Pragniemy podziękować Pani prof. Marcie Kaczmarczyk za inspiracje i przygotowanie uczniów do zawodów