Uczeń naszego liceum finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Napisano: 19 Listopad, 2008 - 19:42 przez Hysteria

Niezwykle przyjemna informacja dotarła do nas od Organizatorów VIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Adamus 2008" poświęconego twórczości Adama Mickiewicza. Otóż uczeń klasy 1f - Karol Peszko - został jednym spośród 34 finalistów tego konkursu. Będą oni walczyć o statuetkę "Złotego Adasia", wykonaną przez Sebastiana Mikołajczaka.

Poza Karolem, z naszej szkoły zostały wysłane jeszcze dwa zgłoszenia w postaci nagrania prezentacji recytatorskiej. Łącznie z całej Polski zgłosiło się 130 osób, prezentujących wysoki poziom swoich recytatorskich umiejętności. Finał odbędzie się 21 listopada w Górze. Jego uczestnicy będą prezentować jeden utwór lub fragment wybranego dzieła Adama Mickiewicza oraz drugi dowolny tekst ulubionego poety bądź pisarza. Zwycięzcę konkursu i wyróżnionych wykonawców poznamy 22 listopada podczas uroczystego koncertu galowego. Niewątpliwie i tym razem, podczas dwudniowej imprezy, młodzi wykonawcy zachwycą jurorów i publiczność doskonałą interpretacją wybranych przez siebie utworów.

Serdecznie gratulujemy Karolowi sukcesu, jakim niewątpliwie jest zakwalifikowanie się do finału tego prestiżowego konkursu, i obiecujemy, że będziemy trzymać za niego kciuki!

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie LO w Górze.