PROGRAM DBAM O PRZYSZŁOŚĆ FIRMY AXA

Napisano: 13 Kwiecień, 2015 - 18:41 przez Administrator

28 stycznia gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela firmy AXA. Przeprowadził on 2 godzinne warsztaty z klasą I E.

Program Dbam o przyszłość jest flagowym programem AXA, realizującym strategię odpowiedzialności korporacyjnej w obszarze edukacji. Program jest prowadzony przed Grupę AXA na całym świecie pod nazwą Insure Your Success we współpracy z Junior Achievment Young Enterprise Europe. W Polsce program realizujemy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, która działa w ramach JA-YE.
Naszą misją jako ubezpieczyciela jest nie tylko dbanie o bezpieczeństwo finansowe klientów, ale również uświadamianie im ryzyk, z którymi mogą się spotkać. Poprzez edukację chcemy pomóc młodzieży jak najwcześniej zrozumieć idee ubezpieczeń oraz pokazać zalety odpowiedzialnego zarządzania swoimi finansami.
Głównym celem programu jest zwiększenie świadomości ubezpieczeniowej wśród młodzieży ponadgimnazjalnej. Program ma pokazać uczniom, jak ważne dla ich przyszłości jest dokonywanie mądrych wyborów finansowych. Chcemy im pokazać, że bez względu na to, jak dobrze zaplanują swoje wydatki, w ich codziennym życiu mogą pojawiać się niespodziewane zdarzenia, których skutki będą odczuwalne w krótkim i długim horyzoncie czasowym. Dlatego zależy nam, by przy okazji programu uświadomić uczniom, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w swoim życiu oni i ich bliscy, oraz wytłumaczyć, jak za pomocą ubezpieczeń mogą minimalizować finansowe skutki tych ryzyk. Podczas programu uczniowie dowiedzą się również, dlaczego warto oszczędzać i jak rozsądnie zaplanować odkładanie pieniędzy na przyszłość. Zapoznaje się także z różnymi typami inwestycji i zobaczą, że często duże zyski z inwestycji wiążą się ze zwiększonym ryzykiem.

„Otwarte laboratoria'' WSiZ

Napisano: 25 Luty, 2014 - 21:08 przez Administrator

Jest to projekt finansowany z własnych funduszy WSIiZ i całkowicie bezpłatny dla uczestników.

Projekt skierowany jest do maturzystów wybranych szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. W ramach projektu maturzyści mogą uczestniczyć w warsztatach odbywających się w specjalistycznych laboratoriach oraz korzystać z nowoczesnego sprzętu, którym dysponuje uczelnia. Można dokonać wyboru pomiędzy warsztatami z zakresu ekonomii, informatyki, dziennikarstwa i komunikacji społecznej, kosmetologii oraz fizjoterapii. W ramach projektu maturzyści wezmą udział w: wykładzie, który pomoże uczniom w przygotowaniach do matury(np. z zakresu treningu pamięci i koncentracji uwagi), wybranych warsztatach oraz będą mogli zwiedzić kampus WSIiZ w Kielnarowej. Dla uczestników przewidziany jest również słodki poczęstunek. Uczelnia, oprócz kosztów związanych z prowadzeniem zajęć i poczęstunkiem, finansuje również koszty dojazdu. Maturzyści wraz z opiekunem będą dowożeni autobusami. Szkoły mogą zgłaszać się od udziału w projekcie przez cały czas jego trwania: od lutego do marca 2014 roku. Zajęcia będą się odbywać w każdy czwartek. W ramach projektu „Ciekawa lekcja” szkoła może wybrać trzy tematy lekcji, które
prowadzi dydaktyk WSIiZ. Lekcja trwa 45 minut i odbywa się na terenie szkoły. Lista tematów stanowi załącznik do niniejszego listu, jest również dostępna pod adresem www.kandydaci.wsiz.rzesow.pl/ciekawalekcja

Consumer classroom

Napisano: 19 Luty, 2014 - 19:14 przez Administrator

Consumer Classroom (http://www.consumerclassroom.eu/pl) to portal społecznościowy dla nauczycieli i uczniów z całej UE, zawierający wysokiej jakości zasoby edukacyjne oraz interaktywne narzędzia, umożliwiające młodzieży w wieku 12-18 lat nabywanie praktycznych umiejętności konsumenckich potrzebnych w życiu. Strona jest finansowana ze środków UE i ma na celu stymulowanie rozwoju edukacji konsumenckiej w szkołach ponadpodstawowych oraz kształtowanie odpowiednich postaw konsumenckich młodzieży.

Co umożliwia strona?
Korzystanie z gotowych zasobów na temat edukacji konsumenckiej.
Korzystanie z interaktywnych narzędzi do tworzenia lekcji.
Korzystanie z narzędzia „Moja klasa” w celu udostępniania lekcji uczniom.
Tworzenie projektów międzyszkolnych z innymi szkołami ponadpodstawowymi z UE.
Zapisanie swojej klasy do konkursu międzyszkolnego i wygranie wycieczki klasowej do Brukseli.
Dzielenie się poglądami na forum nauczycieli i wymiana doświadczeń.
Poszerzanie własnej wiedzy na temat edukacji konsumenckiej o doświadczenia innych krajów i zasoby edukacyjne w innych językach.