Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Kontakty z uczelniami wyższymi

Geoinformatyka na UMCS

Napisano: 27 Styczeń, 2019 - 16:53 przez Administrator

Szanowni Państwo,

W imieniu władz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie chcielibyśmy przypomnieć Państwa Szkole o unikatowej ofercie edukacyjnej naszej uczelni oraz poinformować o zmianach jakie nastąpią w najbliższym roku akademickim.

Od roku akademickiego 2013/2014 w Uniwersytecie Marii Curie‑Skłodowskiej w Lublinie funkcjonuje międzyobszarowy kierunek studiów dziennych Geoinformatyka, mający profil praktyczny. Od roku 2016/2017 uruchomiliśmy studia magisterskie na tym kierunku. Mają one profil akademicki, tzn. główny nacisk kładziony jest na aplikacyjność zdobytej i zdobywanej wiedzy, głównie w obszarze badań środowiska.

Na studia zapraszamy uczniów łączących zamiłowanie do geografii i informatyki. W zależności od zainteresowań oraz predyspozycji, uczestnicy studiów od drugiego roku studiów mają możliwość, poprzez wybór fakultetów, kształtowania profilu swojego kształcenia.

Od 2016 roku Geoinformatyka na UMCS posiada certyfikat „Studia z przyszłością” przyznany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Zachęcamy Państwa do tworzenia w szkołach klas o profilu geoinformatycznym. Zainteresowanych takim rozwiązaniem zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami, a dla nauczycieli pragnących przygotować się do kształcenia w tym zakresie uruchomiliśmy studia podyplomowe.

http://giswpraktyce.umcs.lublin.pl/

Od ubiegłego roku akademickiego (2017/2018) udostępniamy nieodpłatnie studentom do użytku domowego profesjonalny pakiet geoinformatyczny ArcGIS, system operacyjny Windows, pakiet MS Office i program Statistica.

Studentom oferujemy również możliwość uczestnictwa w projektach edukacyjnych, których celem jest poszerzanie wiedzy i umiejętności oraz zdobywanie doświadczenia na rynku pracy.

https://www.umcs.pl/pl/o-projekcie,14765.htm

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi informacjami na stronie internetowej kierunku Geoinformatyka.

http://geoinformatyka.umcs.lublin.pl

a także zachęcamy do śledzenia aktualności na Facebooku

https://www.facebook.com/pages/Geoinformatyka-UMCS

UWAGA:

W 2019 roku czeka nas ważna zmiana. W związku z wymogami nowej ustawy o szkolnictwie wyższym planujemy reformę kierunku i zmianę jego profilu na praktyczny inżynierski. Dzięki temu w programie studiów jeszcze większy nacisk będzie położony na rozwijanie umiejętności praktycznych.

Z poważaniem,

koordynator kierunku Geoinformatyka

dr Leszek Gawrysiak

Dzień Otwarty w Instytucie Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego

Napisano: 11 Listopad, 2018 - 11:30 przez Administrator

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam nauczycieli i uczniów kierowanych przez Państwa szkół na Dzień Otwarty
w Instytucie Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego. Aktywna współpraca ze środowiskiem szkół średnich w województwie podkarpackim to jeden z priorytetów Instytutu. Dzień Otwarty traktujemy jako jeden z elementów tej współpracy.
W czasie Dnia Otwartego zapraszamy do udziału w zajęciach prowadzonych przez naszych pracowników, które w tym roku dotyczą tematyki związanej z terroryzmem we współczesnym świecie, praw człowieka oraz bezpieczeństwa na poziomie lokalnym. Będą to następujące wykłady i warsztaty:
1. Terroryzm, jako efekt wahnięcia skrzydeł motyla? – dr Maciej Milczanowski.
2. Efekt propagandowy ataku terrorystycznego – dr Henryk Pietrzak.
3. Odpowiedzialność karna, czyli dorosłość szybsza o rok - nadkomisarz Paweł Międlar, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.
4. Zajęcia warsztatowe w grupach (do wyboru):
a) Samorządowa gra edukacyjna – Koło Naukowe Politologów.
Warsztaty będą dotyczyły wyborów samorządowych oraz kompetencji organów samorządu terytorialnego. W ich trakcie odbędzie się m.in. teleturniej dotyczący wiedzy o samorządzie.
b) Prawa człowieka a tolerancja - Koło Naukowe Praw Człowieka.
Warsztaty przeprowadzone będą w formie krótkich zadań grupowych, które będą wymagały od uczestników przemyślenia sytuacji społecznej w Polsce i na świecie oraz przeanalizowania swojego postrzegania praw człowieka.
Dzień Otwarty odbędzie się w piątek, 23 listopada br. w godz. od 9 do 13. Jeśli uczniowie Państwa szkół wyrażą zainteresowanie proponowanymi tematami, prosimy o przesłanie zgłoszeń wraz z liczbą uczniów, którzy wezmą udział w zajęciach na adres e-mail politbibl@ur.edu.pl. Prosimy o przesłanie takiej informacji do 16 listopada. 19 listopada prześlemy Państwu szczegółowy program Dnia Otwartego.
W czasie Dnia Otwartego będzie też można uzyskać informacje dotyczące studiowania w Instytucie Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego, dane o poszczególnych specjalnościach i programach studiów na kierunkach politologia oraz bezpieczeństwo wewnętrzne.
Zapraszam do udziału!

prof. nadzw. dr hab. Agnieszka Pawłowska
Dyrektor Instytutu Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego

Uwaga maturzyści!

Napisano: 11 Marzec, 2018 - 12:59 przez Administrator

Oto terminy Dni Otwartych na uczelniach wyższych w 2018 r. Szczegóły na stronach uczelni.

1. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie - 23 marca b.r
2. WSIZ w Rzeszowie (Dzień otwarty w Kielnarowej) - 15 marca b.r
3. AGH Kraków -13 kwietnia (program i więcej na www.facebook.com/aghdlaszkol/
4.WAT Warszawa– 24 marca b.r
5. Uniwersytet Warszawski – 21 kwietnia b.r
6.Politechnika Krakowska – 22 marca b.r
7.Uniwerstet Jagielloński w Krakowie – 23 marca b.r

Dni otwarte Politechniki Krakowskiej

Napisano: 24 Luty, 2018 - 09:09 przez Administrator

Zapraszamy uczniów Państwa szkoły do udziału w dwóch ważnych wydarzeniach, które w najbliższym czasie organizuje Politechnika Krakowska – ogólnopolskim konkursie „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” oraz w Dniu Otwartym.

Konkurs „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” jest doskonałą okazją, by przybliżyć współczesnej młodzieży sylwetkę Tadeusza Kościuszki – bohatera, głosiciela idei równości i tolerancji, a także wybitnego inżyniera.Konkurs odbędzie się w dwóch etapach. Pierwszy – test wiedzy online – zaplanowany jest na 23 marca 2018 r. Aby wziąć udział w teście należy się zarejestrować do dnia 9 marca 2018 r. na specjalnej platformie konkursowej dostępnej pod adresem www.kosciuszko.pk.edu.pl. Na stronie tej znajdują się również: harmonogram konkursu, regulamin oraz wykaz literatury. Drugi etap konkursu – Wielki Finał – odbędzie się 20 kwietnia 2018 r. na terenie Politechniki Krakowskiej. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, a troje najlepszych uczniów otrzyma dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej.

Dzień Otwarty Politechniki Krakowskiej odbędzie się 22 marca 2018 r. Dla maturzystów przygotowaliśmy informacje o zasadach rekrutacji i możliwościach, jakie dają studia na Politechnice Krakowskiej. Ponadto, nasi goście będą mogli zwiedzić laboratoria i sale wykładowe, a także spotkać się ze studentami i wykładowcami naszej uczelni. Szczegółowy program wydarzenia pojawi się wkrótce na stronie internetowej Politechniki – www.pk.edu.pl.

Geoinformatyka na UMCS

Napisano: 8 Maj, 2017 - 16:26 przez Administrator

W roku akademickim 2013/2014 został uruchomiony na UMCS nowy kierunek dziennych studiów licencjackich - Geoinformatyka.
Jest to kierunek międzyobszarowy - łączący wiedzę z zakresu geografii, informatyki oraz Systemów Informacji Przestrzennej, na którym szczególny nacisk został położony na zagadnienie praktycznych zastosowań zdobywanej wiedzy w różnych dziedzinach życia.

Geoinformatyka to studia dla osób łączących zamiłowanie do geografii i informatyki. Program studiów opracowano na podstawie własnych doświadczeń edukacyjnych, wiedzy i doświadczeń płynących ze współpracy międzynarodowej oraz zapotrzebowania dynamicznie rozwijającego się rynku pracy. Kierunek nastawiony jest na kształcenie interdyscyplinarnych specjalistów, merytorycznie oraz praktycznie przygotowanych do podjęcia pracy w sektorze państwowym i prywatnym. W realizację procesu dydaktycznego zaangażowani są pracownicy naukowo-dydaktyczni oraz eksperci-praktycy, najczęściej będący pracownikami firm geoinformatycznych działających w Polsce i na świecie.

W tym roku Geoinformatyka na UMCS została wyróżniona certyfikatem „Studia z przyszłością” przyznawanym przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego kierunkom o oryginalnych i wartościowych programach kształcenia, dobrze odpowiadającym na potrzeby rynku pracy.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi informacjami na stronie internetowej kierunku Geoinformatyka http://geoinformatyka.umcs.lublin.pl, a także zachęcamy do śledzenia aktualności na Facebooku
https://www.facebook.com/pages/Geoinformatyka-UMCS/393341120787282

Dzień Otwarty Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Napisano: 17 Marzec, 2017 - 13:34 przez Administrator

Uniwersytet Medyczny w Lublinie zaprasza przyszłych maturzystów na Dzień Otwarty, który odbędzie się 21 marca 2017 roku w Collegium Maius przy ul. Jaczewskiego 4 w Lublinie.
Już od godziny 9:00 będzie można spodziewać się wielu atrakcji przygotowanych specjalnie na tą okazję przez naszych pracowników, nauczycieli akademickich i studentów.
W programie m.in.: prezentacje poszczególnych wydziałów, spotkania z wykładowcami i studentami, badanie składu masy ciała, pokaz specjalistycznych czynności ratunkowych, zdrowie na talerzu, FOAM ROLLING- automasaż przyspieszający regenerację, pielęgniarskie ABC, warsztaty „Laboratorium Dextera” i wiele innych ciekawych atrakcji.

W załączeniu skrót wydarzeń jakie odbędą się podczas Dnia Otwartego.

Pod poniższym linkiem znajdziecie Państwo pozostałe informacje na temat Dnia Otwartego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

http://www.rekrutacja.umlub.pl/dzien-otwarty/

Pozdrawiam

Karolina Janczarek
Biuro Rekrutacji
Dział Jakości Kształcenia
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Al. Racławickie 1
20-059 Lublin
tel: 81 448 50 73

Dni Otwarte Politechniki Rzeszowskiej

Napisano: 17 Marzec, 2017 - 13:33 przez Administrator

Reprezentując Politechnikę Rzeszowską mamy przyjemność zaprosić uczniów i
nauczycieli Państwa Szkoły do udziału w Dniach Otwartych Politechniki
Rzeszowskiej, które odbędą się 30-31 marca 2017 r. Szczególnie pragniemy
zaprosić Państwa na pierwszy Dzień Otwarty (30 marca 2017 r.), który
dedykowany jest szkołom ponadgimnazjalnym..

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdą Państwo na stronie:
http://dniotwarte.w.prz.edu.pl/

Serdecznie zapraszamy!

Renata Rembisz
Dział Karier i Promocji
Politechniki Rzeszowskiej
al. Powstańców Warszawy 12
35-959 Rzeszów
tel. 17 743 2066

Dzień Otwarty WSIZ w Rzeszowie

Napisano: 17 Marzec, 2017 - 13:32 przez Administrator

W imieniu Społeczności Akademickiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie serdecznie zapraszamy Grono Pedagogiczne wraz z klasami na Dzień Otwarty WSIiZ, który odbędzie się 22 marca 2017 roku w kampusie uczelni w Kielnarowej (Kielnarowa 386D), w godzinach od 9:00 do 13:30.

Podczas Dnia Otwartego przedstawiona zostanie aktualna oferta dydaktyczna naszej Uczelni, a szczegółowych informacji na temat kierunków, specjalności, programów studiów udzielać będą wykładowcy, studenci oraz absolwenci.

WSIiZ stawia na kształcenie praktyczne, dlatego systematycznie i konsekwentnie organizuje wykłady otwarte oraz spotkania z praktykami biznesu, którzy potrafią w interesujący sposób zainspirować młodzież do różnego rodzaju aktywności. W programie Dnia Otwartego zaplanowano szereg konsultacji, warsztatów i wykładów dla uczniów oraz nauczycieli. Jednym z nich będzie praktyczna lekcja języka chińskiego przeprowadzona przez rodowitą Chinkę. Podczas Dnia Otwartego przewidziano również zwiedzanie uczelni przy użyciu smartfonów i aplikacji helloWSIiZ oraz wiele multimedialnych atrakcji. Dodatkowo, studenci Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych zaprezentują możliwości druku 3D. Co ciekawe, nasi studenci uatrakcyjnią Państwa pobyt w WSIiZ – będzie można poczuć się jak kontroler ruchu lotniczego analizując wskazania radaru lotniczego. Gościem specjalnym będzie Łukasz Krysztopik z Nauczymy-Cie.pl, który wygłosi wykład motywujący „Możesz więcej niż myślisz”. Szczegółowe informacje na temat Dnia Otwartego przesyłam w załączeniu.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, każda klasa powinna do 17 marca 2017 roku potwierdzić chęć wzięcia udziału w Dniu Otwartym. Opiekunów klas prosimy o kierowanie zgłoszeń na adres e-mail:
ktokarz@wsiz.rzeszow.pl lub telefonicznie do Krzysztofa Tokarza od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30 pod numerem telefonu 17 866 14 31.

Dzień otwarty WSI-E

Napisano: 25 Luty, 2017 - 15:54 przez Administrator

Rzeszowski Salon Maturzystów.

Napisano: 5 Wrzesień, 2016 - 21:04 przez Administrator

Drodzy Maturzyści!

Rzeszowski Salon Maturzystów w tym roku odbędzie się 22 i 23 września na Politechnice Rzeszowskiej, al. .Powstańców Warszawy 12.
OKE w Krakowie przygotowała prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2017 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych. Jak co roku obowiązują zapisy na spotkania OKE. Szczegółowy program i link do systemu zapisów znajdziecie pod adresem www.salonmaturzystow.pl/rzeszow

Nasi uczniowie wraz z wychowawcami mogą uczestniczyć w tym wydarzeniu organizując wyjazd samodzielnie, wybierając jeden z powyższych dni. W tym celu klasa powinna:
a) Zarejestrować się na w/w stronie (dzięki czemu będzie mogła zapisać się na spotkania OKE i uzyskać szczegółowy program, a nauczyciel-wychowawca będzie mógł odebrać dla klasy Informator dla Maturzystów 2017
b) Każdy uczeń może również dostać gratis w/w Informator jeśli wejdzie na stronę www.perspektywy.pl/informator
c) Zgłosić wyjazd do Pani Dyrektor (wybierając jeden z w/w dni)
Marta Kaczmarczyk

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 6 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość