Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Konkursy

III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej.

Napisano: 23 Luty, 2019 - 19:31 przez Administrator

Państwo
Dyrektorzy i Nauczyciele szkół ponadpodstawowych
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej.
Organizatorem konkursu jest Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie we współpracy z Czeska Centrala Ruchu Turystycznego – CzechTourism z siedzibą w Warszawie.

Patronat nad konkursem obejmuje Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie im. Komisji Edukacji Narodowej.

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy uczniów szkół ponadpodstawowych na temat Republiki Czeskiej. Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu oraz informacje dotyczące jego organizacji.

Konkurs odbędzie się 3 kwietnia 2019r., a termin nadsyłania zgłoszeń upływa 27 marca 2019r.

Koordynatorem działań w ramach konkursu są pracownicy Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, dr hab. Michał Żemła, prof. UP, dr Kamila Ziółkowska-Weiss, dr Renata Rettinger, dr Franciszek Mróz oraz dr Paweł Kroh.

Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie.

Z poważaniem,
dr Kamila Ziółkowska-Weiss
(sekretarz konkursu)

12. edycja Olimpiady Przedsiębiorczości

Napisano: 16 Październik, 2016 - 18:58 przez Administrator

Jest nam miło poinformować, że trwa nabór zgłoszeń do kolejnej, XII edycji Olimpiady, której tematem przewodnim jest „Przywództwo w biznesie”. Jak co roku, także tym razem serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w zawodach. Czeka na Was 10 indeksów SGH i jeszcze więcej indeksów Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu, a także atrakcyjne nagrody rzeczowe. Z satysfakcją przypominamy też, że wyniki Olimpiady są uwzględniane w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przygotowywanym wspólnie przez redakcję „Rzeczpospolitej” i wydawnictwo Perspektywy.

Zapisy

Zapisy do bieżącej edycji potrwają do 31 października br., a szczegóły dotyczące naboru dostępne są na stronie: www.olimpiada.edu.pl.

Pomocne materiały

Dla uczniów przygotowaliśmy także w tym roku specjalną aplikację na urządzenia mobilne, która umożliwia efektywny trening przed zawodami Olimpiady poprzez rozwiązywanie pytań z poprzednich edycji zawodów.

Konkurs na pracę pisemną NBP - XIII edycja

Napisano: 14 Wrzesień, 2014 - 13:10 przez Administrator

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam nauczycieli i uczniów Państwa szkoły, do wzięcia udziału w kolejnej, trzynastej edycji „Konkursu na pracę pisemną”.

Temat dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych:

„Od pasji do pensji! Czy Twoje hobby mogłoby stać się sposobem na zarabianie pieniędzy?”

Do udziału w Konkursie zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – publicznych i niepublicznych, z wyłączeniem szkół dla dorosłych – uczęszczających do szkoły w roku szkolnym 2014/2015.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin Konkursu dostępne są na stronie:

http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/konkursy/2014/praca_pisemna/praca_pisemna.html

Termin nadsyłania prac: 17 października 2014 r.

Program Ryzyko i ubezpieczenia „Dbam o swoją przyszłość” i Konkurs AXA

Napisano: 1 Lipiec, 2014 - 14:46 przez Administrator

„Dbam o swoją przyszłość” to projekt realizowany przez Fundację Młodzieżowej

Przedsiębiorczości, członka międzynarodowej organizacji Junior Achievement Worldwide, w partnerstwie z firmą AXA.

Celem projektu jest przygotowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania w przyszłości optymalnych wyborów finansowych, a także zwiększenie świadomości młodzieży, co do roli ubezpieczeń.

W projekcie bierze udział młodzież, nauczyciele i wolontariusze AXA z Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji, Rumunii i Irlandii. W roku szkolnym 2013-2014 do tej grupy dołączyła także Polska, Portugalia i Węgry,

Do realizacji projektu zostało zakwalifikowanych tylko 15 szkół z terenu całej Polski.

W zakwalifikowanych szkołach wolontariusze przeprowadzili zajęcia w 2 klasach po 2 godziny lekcyjne. Zajęcia te dotyczyły planowania budżetu, analizy form inwestowania oraz rozróżniania form ubezpieczeń i dokonywania wyboru ubezpieczenia dla siebie.

Uczniowie uczestniczący w programie (kl.Id i kl.Ib) mogli wziąć udział w konkursie zorganizowanym przez firmę AXA. Uczniowie mieli stworzyć mapę ubezpieczeń w swoim domu. Udział w nim wzięli wszyscy uczniowie z 2 klas. Wyróżnionych zostało 14 osób: Kud Agnieszka, Buk Aleksandra, Chmura Paulina, Rybińska Aleksandra, Rokosz Alicja, Zawadzka Karolina, Ryznar Katarzyna, Markowicz Martyna, Tryniecka Martyna, Szląskiewicz Monika, Urban Natalia, Kuraś Aleksandra, Niemiec Patrycja, Olbrycht Weronika.

Nagrodą są książki Martyny Wojciechowskiej 'Kobieta na krańcu świata' z odręczną dedykacją!

Udział szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Zarządzanie firmą JA TITAN

Napisano: 1 Lipiec, 2014 - 14:45 przez Administrator

Konkurs organizowany jest w Polsce po raz dwudziesty ,a oparty na grze symulacyjnej z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem. Został on stworzony w celu zwiększenia motywacji uczniów do zdobywania oraz weryfikacji wiedzy biznesowej z różnych obszarów funkcjonowania firmy bez ponoszenia ryzyka, które towarzyszy decyzjom w rzeczywistości rynkowej. Ten swoisty kurs zarządzania ćwiczy i rozwija wiedzę z zakresu: zarządzania strategicznego, myślenia analitycznego, analizy finansowej, podejmowania decyzji - rozwija ogólną świadomość biznesową.

Ponadto uczniowie uczestniczący w grze podejmują kurs e-learningowy dotyczący strategii zarządzania firmą. Program wspomaga i rozszerza program "Ekonomia Stosowana" do przedmiotu podstawy przedsiębiorczości.

Numer dopuszczenia MEiN: DKOS-5002-50/03.

Program "Zarządzanie firmą" realizowany jest na bazie symulacji komputerowej JA TITAN.

W tym roku szkolnym konkurs rozpoczął się 7 stycznia. W pierwszym etapie wzięło udział 15 3-osobowych drużyn. Najdalej do półfinału dotarł zespół „Kurt_Rolson” w którym grali Kamil Pelc i Monika Bokało z klasy II D.

Konkurs „Wirtualny Menedżer 2”organizowany przez WSiZ w Rzeszowie.

Napisano: 15 Czerwiec, 2014 - 12:40 przez Administrator

I LO okazało się być najlepszą drużyną w Finale Konkursu Gry Internetowej „Wirtualny Menedżer 2”.
10 i 11 czerwca na WSIiZie w Kielnarowej koło Rzeszowa 8 najlepszych drużyn z 4 województw Polski południowo-wschodniej uczestniczyło finale w/w konkursu. Nasza drużyna w składzie Tomasz Długosz (IIa), Dawid Wojnar (IId) i Michał Fleszar (II d) jako jedna z dwóch drużyn z Podkarpacia po 3 miesięcznych zmaganiach w 3 turach zakwalifikowała się do finału.
W finale prowadzili już w pierwszym dniu rozgrywek, aby po 8 rundach pokazać kto jest najlepszy. Panowie dostali w nagrodę dobrej klasy tablety i pokrycie czesnego w 100% na pierwszym semestrze studiów na WSIiZie.
Więcej na www. przedsiebiorczeszkoly.pl

Finał Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo w Polsce.

Napisano: 6 Czerwiec, 2014 - 15:15 przez Administrator

W dniach 29-31 maja 2014 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbył się Finał Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo w Polsce. Wśród 30 z 329 najlepszych młodzieżowych firm w Polsce znalazło się Miniprzedsiębiorstwo P.A.R.D.Ą. z naszej szkoły składające się z 6 uczniów klasy 2d. Do Warszawy udała się reprezentacja firmy w składzie: Karolina Majewska, Magdalena Trojniar, Paweł Michno, Paulina Reizer oraz opiekun prof. Marta Kaczmarczyk.
Uczniowie zmierzyli się w biznesowej rywalizacji ze swoimi rówieśnikami z innych szkół oraz poddali swoje działania ocenie ekspertów ze świata biznesu i finansów. To dla nich wielkie wydarzenie stanowiące podsumowanie ich pierwszych kroków w prowadzeniu małej firmy.
Miniprzedsiębiorstwo P.A.R.D.Ą. zajmowało się produkcją i dystrybucją kartek okolicznościowych. Choć niewiele zabrakło im do tego , aby stanąć na podium, jednak zdaniem ekspertów ich produkty były wyjątkowe, piękne i niepowtarzalne.
Uczniowie są bardzo zadowoleni z wyjazdu i zachęcają młodszych kolegów i koleżanki do pójścia w ich ślady.
W galerii znajdują się zdjęcia z Finału Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo.

XI Powiatowy Konkurs z Przedsiębiorczości

Napisano: 11 Marzec, 2014 - 07:07 przez Administrator

Zespół Szkół Nr3 w Łańcucie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu łańcuckiego do udziału w XI edycji Konkursu z Przedsiębiorczości.
Jest to forma edukacji, która ma na celu zwiększenie aktywności mlodzioeży poprzez pogłębianie wiedzy teoretycznej, rozwijanie umiejętności poszukiwania informacji w różnych źródłach, wykorzystanie teorii w praktyce oraz kształtowanie zachowań przedsiębiorczych. Hasło przewodnie brzmi: „„Marketing w działalności gospodarczej”.
Eliminacje szkolne odbywają się we wszystkich szkołach dnia 7 lutego 2014r.
Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:
Kwolek Jakub
Szal Maciej
Kuryło Bartosz

Zawody powiatowe odbyły się 3 marca br.
Jakub Kwolek zdobył 3 miejsce, zaś Bartek Kuryło miejsce 4. Gratulujemy!

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 4 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość