Standardy Szkoły Promującej Zdrowie

Napisano: 16 Październik, 2014 - 18:23 przez Administrator

Standardy Szkoły Promującej Zdrowie
Szkoła Promująca Zdrowie dąży do osiągnięcia celów i realizacji zadań określonych w podstawach programowych kształcenia ogólnego ponadto:
1) Pomaga członkom społeczności szkolnej zrozumieć i zaakceptować koncepcję szkoły promującej zdrowie.
2) Zarządza projektami promocji zdrowia, w sposób sprzyjający: uczestnictwu, partnerstwu i współdziałaniu społeczności szkolnej, w tym rodziców i przedstawicieli społeczności lokalnej oraz skuteczności i długofalowości działań.
3) Prowadzi edukację zdrowotną uczniów i pracowników oraz dąży do zwiększenia jej skuteczności.
4) Tworzy klimat społeczny sprzyjający: zdrowiu i rozwojowi uczniów oraz pracowników, osiąganiu przez wszystkich sukcesów i wspierający poczucie ich własnej wartości, uczestnictwu, partnerstwu i współdziałaniu członków społeczności szkolnej, w tym rodziców oraz osób ze społeczności lokalnej.
5) Tworzy środowisko fizyczne sprzyjające zdrowiu uczniów i pracowników.