ZESPÓŁ RATOWNIKÓW I LO W ŁAŃCUCIE POD KIERUNKIEM PROF.WOJCIECHA RYBAKA CZWARTĄ EKIPĄ PODKARPACIA W RATOWANIU ŻYCIA!!!

Napisano: 4 Czerwiec, 2015 - 19:26 przez Administrator

W dniu 26 maja w Rzeszowie odbył się Finał Wojewódzki XXIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. W zawodach tych z powodzeniem wystartował zespół ratowników przedmedycznych I LO. Nasi paramedycy trenujący pod czujnym okiem prof. Wojciech Rybaka, w bardzo dobrym stylu zajęli bardzo wysokie - 4 m-ce. Zwycięzcami zawodów została zdecydowanie bezkonkurencyjna ekipa ratowników z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 z Krosna. Wielkie gratulacje!
W trakcie zawodów młodzież została oceniona z wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy mistrzostw w pierwszym etapie zmagań odpowiadali na pytania z zakresu pierwszej pomocy oraz wiedzy o ruchu Czerwonego Krzyża, następnie praktycznie udzielali pomocy w pięciu, pozorowanych ogniskach urazowych dla kilkunastu osób, m.in. w wypadku komunikacyjnym, próbie samobójczej, zatrzymaniu akcji serca, złamaniu kończyny dolnej, upadku z wysokości.
Patronat nad Mistrzostwami objęli: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Prezydent Miasta Rzeszowa. Głównym organizatorem Mistrzostw był Podkarpacki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Rzeszowie.
Klasyfikacja końcowa mistrzostw woj. podkarpackiego (pierwsza szóstka):
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 Krosno
2. Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach
3. II Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie
4. I Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie
5. II Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu
6. Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzozowie
Zespół z I LO wystąpił w składzie: Michał Baran – kapitan, Natalia Kowanek, Marta Kielar, Agnieszka Wrona i Sebastian Lichtarski. GRATULACJE !
Opiekunem zespołu jest prof. Wojciech Rybak, który stara się łączyć pracę w szkole ze swoją wieloletnią pasją, którą jest ratowanie zdrowia i życia ludzkiego. Profesor od 22 lat jest ratownikiem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, członkiem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Straży Pożarnej, jak również, od wielu lat honorowym krwiodawcą. Efektem pracy profesora jest jego autorski program innowacji pedagogicznej z zakresu "Elementów ratownictwa medycznego", który z powodzeniem jest wdrażany w klasach o profilu biologiczno-chemicznym. Z tychże klas wywodzą się reprezentanci szkoły na Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Sukcesy osiągane w zawodach potwierdzają wysoki standard wyszkolenia młodych ratowników, poprzez co dobrze rokują na przyszłość. Dotychczas, największe sukcesy w zawodach, to dwukrotne zwycięstwo w etapie wojewódzkim, w latach 2000 i 2001 i udział w finałach centralnych, gdzie plasowaliśmy się w gronie najlepszych ekip w całej Polsce!
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Finału Wojewódzkiego XXIII Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.