Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

,,Srebro lecz smakuje jak złoto’’

Napisano: 12 Kwiecień, 2019 - 17:52 przez Administrator


Na gościnnej ziemi krośnieńskiej 05.04.2019r rozegrane zostały Finały Wojewódzkie Licealiady w koszykówce chłopców. W obecności Pana Jacka Bigusa Prezesa Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie do rywalizacji przystąpiły drużyny: gospodarzy –ILO Krosno, ZSSpoł. Nr1 Tarnobrzeg(w składzie Mistrzowie Polski w Gimnazjadzie z przed roku), IILO Przemyśl – obrońca tytułu i miniony Mistrz Polski, ILO Łańcut.

W meczach półfinałowych zmierzyły się drużyny ILO Krosno - IILO Przemyśl, gdzie zdecydowane zwycięstwo odnieśli zawodnicy gości. W drugim meczu zmierzyły się drużyny ZSSPoł.Nr1 Tarnobrzeg - ILO Łańcut. Przy ogromnym wsparciu kibiców z naszej szkoły (głośnym dopingu) i zaciętej rywalizacji przekonujące zwycięstwo 20 punktami wywalczyła Nasza drużyna. W meczu o trzecią lokatę miejscowi ulegli drużynie z Tarnobrzega. W rozgrywce finałowej (kolejny już rok z rzędu) zmierzyły się drużyny faworyta z Przemyśla oraz drużyna ILO z Łańcuta. I znowu przy głośnym dopingu naszych kibiców trwała wyrównana rywalizacja w pierwszej połowie meczu. Kluczowa dla losów spotkania okazała się III kwarta meczu, w której ,,Niedźwiadki’’(w składzie których grają reprezentanci naszego kraju) pokazały swoje umiejętności oraz swoje duże doświadczenie boiskowe. Ostatnia kwarta to wyrównana gra kontrolowana jednak przez drużynę przemyską. Ostatecznie zajęliśmy 2-ie miejsce i otrzymaliśmy SREBRNY MEDAL.
Końcowe wyniki: I miejsce - IILO Przemyśl
II miejsce - ILO Łańcut
III miejsce – ZSSpoł.Nr1 Tarnobrzeg
IV miejsce – ILO Krosno

Wywalczone II miejsce z takimi rywalami przynosili chwałę naszej drużynie i reprezentowanej przez nich szkole. Pragnę dodać, że jest to kolejny wywalczony medal w ostatnich latach. Reprezentacja ILO w Łańcucie wystąpiła w składzie: Maciej Mroziak, Mciej Kilian, Maciej Noga, Jakub Cieszyński, Szymon Dziedzic, Dominik Bytnar, Michał Płowy, Michał Jucha, Karol Angrys, Artur Ratajczak, Mikołaj Filipiński, Damian Skowronek, Wojciech Kazimirowicz, Jakub Rejman, Aleksander Mac (absolwent, asystent trenera i dobry duch drużyny) oraz opiekun drużyny Jan Ciężar.

( Kategorie: )

Zobacz koniecznie
I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość