S – jak sport, S – jak siatkówka!

Napisano: 25 Luty, 2018 - 22:07 przez Administrator

Po wielu latach udało się utworzyć w naszej Szkole klasę sportową: małą, zgraną i już odnoszącą znaczące sukcesy. Dzisiaj prezentujemy jej żeńską część, której hobby, pasja i miłość to piłka siatkowa.

Po intensywnych przygotowaniach m.in. na wakacyjnym obozie sportowym w Tryńczy oraz dzięki systematycznym zajęciom treningowych w ramach lekcji wf uczennice 1s (wszystkie są zawodniczkami Miejskiego Klubu Sportowego w Łańcucie) odniosły szereg sukcesów rozsławiających nasze Liceum na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Już w pierwszy weekend września w Sandomierzu zwyciężyły w ogólnopolskim turnieju piłki siatkowej kadetek (czyli kategorii wiekowej do lat 17-stu), w którym startowało 10 drużyn z różnych miast Polski. Wygrały również kolejny ogólnopolski turniej, tym razem w Wieliczce. Tutaj startowało 12 drużyn. Pod koniec 2017 roku zwyciężyły w bardzo dobrze obsadzonym turnieju w Łańcucie, w którym zmagało się 8 drużyn. Świetnie, jak do tej pory spisują się nasze zawodniczki również w rozgrywkach Mistrzostw Polski w kategorii kadetek. W eliminacjach województwa podkarpackiego wygrały wszystkie mecze pozostawiając w pokonanym polu zarówno uczennice szkoły sportowej z Rzeszowa, jak i szkoły mistrzostwa sportowego z Mielca oraz oczywiście wszystkie pozostałe. Tym sposobem zapewniły sobie zaszczytną rolę gospodarza ćwierćfinałów MP, które odbędą się w łańcuckiej hali sportowej MOSiR w dniach od 1 do 4 marca 2018r.
W międzyczasie nasze dziewczęta stanęły na najniższym stopniu podium w wojewódzkich rozgrywkach juniorek (do lat 19), co dało im awans do ćwierćfinałowego turnieju w Dąbrowie Górniczej, w którym zwyciężyły w ostatnim meczu drużynę z Cieszyna.

Jak przysłowiowa burza pokonują kolejne przeszkody w rozgrywkach mistrzostw województwa szkół ponadgimnazjalnych; zakwalifikowały się już do finału wojewódzkiego. Cieszymy się, bo są to bardzo znaczące osiągnięcia naszych świeżo upieczonych licealistek.

Mamy nadzieję, że z roku na rok dziewczęta będą pomnażać te osiągnięcia. Szkoda, że sukcesom towarzyszą wyjątkowo pechowe kontuzje, którym uległa spora część tzw. podstawowych zawodniczek. Zerwane więzadła w stawie skokowym, naderwane te same więzadła u kolejnej zawodniczki, złamana kość śródstopia czy podwójne pęknięcie kości promieniowej ręki – to bilans strat. Jednakże prof. Bogdan Dudek (trener dziewcząt, opiekun, wychowawca i prawdziwy autorytet w jednym) wyraża nadzieję, że zgodnie ze znanym powiedzeniem: "co nas nie zabije, to nas wzmocni" kontuzje nie załamią naszych siatkarek i z równą determinacją będą walczyć dalej. Wspierajmy je duchowo, gdyż tworzą bardzo zgrany i lubiący się zespół, i jeszcze nie raz przysporzą nam zapewne sportowych emocji, a Szkole laurów. Rośnie kolekcja pucharów przywożonych z kolejnych zawodów, miejmy nadzieję, że to piękny początek znakomitej sportowej kariery naszych siatkarek.

Zapraszamy kibiców na turniej ćwierćfinałowy MP Kadetek który odbędzie się w hali sportowej MOSiR w Łańcucie w dniach 1-4.03.2018r. O godzinach rozpoczęcia meczy można dowiedzieć się z plakatów lub bezpośrednio od naszych dziewczyn. Póki co gratulujemy i trzymamy kciuki!!!