AGNIESZKA WRONA - WICEMISTRZYNIĄ POWIATU ŁAŃCUCKIEGO W PŁYWANIU!!!

Napisano: 27 Wrzesień, 2015 - 18:57 przez Administrator

W czwartek, 24.09. na pływalni MOSiR w Łańcucie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w pływaniu, zorganizowane z okazji obchodów Dni Miasta Łańcuta i Powiatu. Rewelacyjny start zanotowała reprezentantka Naszej szkoły - AGNIESZKA WRONA z kl.3d, która w godnym pozazdroszczenia stylu zajęła 2 m-ce na dystansie 100 m. stylem zmiennym. Szkołę reprezentował również uczeń kl.2a, Aleksander Olbrycht, który wystartował na dystansie 50 m. stylem dowolnym, plasując się na wysokim 5 m-cu. Opiekunem naszych pływaków był prof. Wojciech Rybak.

W zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych w następujących konkurencjach: 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem dowolnym, 100 stylem zmiennym oraz 50 m kraulem na piersiach. Udział wzięło ok. 200 zawodników i zawodniczek z Łańcuta, Markowej, Albigowej, Kosiny, Czarnej, Krzemienicy. Organizatorzy zawodów – w tym dyrektor MOSiR Łańcut, p. Jerzy Hałka, zapewnili uczniom niezapomniane wrażenia sportowe. Mistrzostwom z dużym zainteresowaniem przyglądali się młodsi koledzy i koleżanki zawodników, którzy gorąco kibicowali reprezentantom poszczególnych szkół. Zawody były bardzo widowiskowe i dały możliwość większej rywalizacji między sobą, co również wzbudzało wiele emocji wśród publiczności. Do najżarliwszych kibiców należeli członkowie rodzin młodziutkich pływaków. Końcowy efekt to radość, duma, ogromne brawa i chwile wzruszeń rodziców oraz opiekunów, gdy na podium stawała najbliższa osoba otrzymując dyplom oraz piękny medal. Na zakończenie imprezy zawodnicy, organizatorzy zawodów oraz zaproszeni goście stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Wicestarosta łańcucki, p. Barbara Pilawa-Kraus podziękowała wszystkim uczestnikom za piękne współzawodnictwo i zaprosiła na kolejne zawody za rok.

Zdjęcia z zawodów do obejrzenia w galerii.