ZAŚPIEWAĆ, ZACHWYCIĆ, WZRUSZYĆ, ZWYCIĘŻYĆ…. z Niepodległą w tle

Napisano: 25 Listopad, 2018 - 19:27 przez Administrator

Z radością i dumą informujemy, że nasza przezdolna, przeskromna, o wielu talentach Weronika Wierzbińska znów sięgnęła po laury! Dopiero dwa miesiące temu odbierała w Krakowie główną nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Literackim „Kobiety w Ravensbruck”, a już 15 listopada br. została laureatką Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ojczystej im. Michała Zielińskiego Serce w plecaku 2018. Zachwyciła jury wykonaniem dwóch piosenek z ojczyzną w roli głównej, jedna z nich to utwór o Leopoldzie Lisie-Kuli, znakomitym krajanie Weronki. Koncert Galowy Festiwalu odbył się w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Gościem Honorowym Festiwalu była Jadwiga Spiradek, córka Michała Zielińskiego, autora piosenki Serce w plecaku. Warto dodać, że sylwetkę Patrona Konkursu Sienkiewiczacy tworzący wirtualną wystawę o Prof. Janie Marszale pt. Matematyka Moja Miłość mieli okazję poznać w grudniu 2017 podczas Gali w Toruniu, gdzie młodzież z Jarosławia prezentowała właśnie biografię i twórczość autora przeboju, Michała Zielińskiego – w ramach projektu dla uczniów wybitnie zdolnych Przywracanie pamięci pokoleń realizowanego przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Informacją.
Weroniko! Jesteś ozdobą naszej Sienkiewiczowskiej Kompanii!!