Zakończenie konkursu matematycznego w języku angielskim "I love numbers"

Napisano: 13 Grudzień, 2017 - 22:13 przez Administrator

W dniu 30 listopada 2017 roku odbył się finał II powiatowego konkursu matematycznego w języku angielskim „I LOVE NUMBERS”. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy matematycznej wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz propagowanie języka angielskiego. Honorowy patronat nad konkursem pełni Starostwo Powiatowe w Łańcucie.

Podczas uroczystego rozpoczęcia konkursu, zebranych uczniów przywitała Pani Barbara Pilawa – Kraus - Wicestarosta Powiatu Łańcuckiego życząc uczestnikom jak najlepszych wyników. Uczniowie zmagali się przez 90 minut z zadaniami otwartymi i zamkniętymi na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Oprócz umiejętności matematycznych, uczniowie musieli wykazać się zdolnościami językowymi, gdyż zadania były napisane w języku angielskim.
Do tegorocznej edycji konkursu zostali zaproszeni gimnazjaliści. Wśród uczestników konkursu byli uczniowie z gimnazjów w: Albigowej, Łańcucie – gimnazjum nr 2, Medyni Łańcuckiej, Rakszawie, Sieteszy, Soninie.

12 grudnia 2017r. w Starostwie Powiatowym w Łańcucie odbyło się uroczyste zakończenie konkursu. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy.

Uczniowie naszej szkoły zajęli kolejno:

POZIOM PODSTAWOWY
Magdalena Brzezicka - miejsce II
Szymon Kozłowski - wyróżnienie
Natalia Tomaszek - wyróżnienie
Opiekunem uczniów jest pani prof. Monika Wyczarska.

POZIOM ROZSZERZONY
Maksymilian Wojnar - miejsce I
Maciej Kilian - miejsce II
Artur Górak - miejsce III
Bartosz Bardian - wyróżnienie
Jakub Drozd - wyróżnienie
Radosław Szczęch - wyróżnienie
Emilia Wiatr - wyróżnienie
Do konkursu uczniów przygotowywała pani prof. Aldona Stolarska - Ferenc.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!