XV Powiatowy Konkurs Biologiczno - Ekologiczny z elementami zrównoważonego rozwoju

Napisano: 29 Czerwiec, 2018 - 08:57 przez Administrator

„Jednoczmy siły w walce o czystość powietrza” – pod takim hasłem odbył się w naszej szkole 06.04.2018 r. XV Powiatowy Konkurs Biologiczno - Ekologiczny pod patronatem Starosty Łańcuckiego Pana Adama Krzysztonia i Uniwersytetu Rzeszowskiego reprezentowanego przez Panią prof. Joannę Kostecką. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu łańcuckiego i przeworskiego.
Konkurs obejmował dwie kategorie: prezentację multimedialną pt.: „Nie dam się smogowi - mój udział
w walce z zanieczyszczeniem powietrza” i test wiedzy biologicznej.

Zwycięzcy konkursu w kategorii prezentacja multimedialna:
I miejsce - Julia Olbrycht, Szkoła Podstawowa w Gaci, opiekun Pan Hubert Kamecki
II miejsce - Kamila Baran, Publiczne Gimnazjum
w Rakszawie, opiekun Pani Jolanta Czado
III miejsce - Joanna Płoszaj, Publiczne Gimnazjum
w Rakszawie, opiekun Pani Jolanta Czado

Zwycięzcy konkursu w kategorii test biologiczny:
I miejsce – Julia Olbrycht, Szkoła Podstawowa w Gaci, opiekun Pan Hubert Kamecki
I miejsce - Gabriela Inglot, Szkoła Podstawowa
w Husowie, opiekun Pani Halina Peszko
II miejsce - Ewa Tomaszek, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Łańcucie, opiekun Pani Ewa Opałka

Wyróżnieni:
Damian Balawejder, Szkoła Podstawowa w Gaci, opiekun Pan Hubert Kamecki
Jakub Fołta, Szkoła Podstawowa w Gaci, opiekun Pan Hubert Kamecki.
Zwycięzcy otrzymali z rąk Pana dyrektora Roberta Szury cenne nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łańcucie, którymi były mikroskopy oraz ciekawe książki biologiczne.
Gratulujemy!
Tego dnia uczniowie naszego liceum oraz obecni gimnazjaliści mieli okazję wysłuchać wykładu Pani prof. Joanny Kosteckiej na temat czystości powietrza. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali, a uzyskaną wiedzę na pewno wykorzystają w przyszłości.
Pieczę nad organizacją sprawowała Pani prof. Ludmiła Smęt-Dudziak wraz z klasą Ib, która przygotowała oprawę artystyczną całego konkursu. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem zdolności wokalnych uczniów tej klasy. Nie mogło zabraknąć piosenki „Pamiętajcie o ogrodach”, która jest hymnem konkursu. W organizacji wydarzenia brały także udział klasy biologiczno-chemiczne: Ic, IIb, IIc.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, przybyłym gościom, organizatorom i zapraszamy za rok.

Autor artykułu – Julia Sroczyk, klasa 1b.