Sienkiewiczanki górą! ZUZIA I WIKTA z klasy 1b – posłankami Sejmu Dzieci i Młodzieży 2017!

Napisano: 5 Maj, 2017 - 08:33 przez Administrator

Z największą radością informujemy naszą Sienkiewiczowską społeczność, że zyskaliśmy swoje przedstawicielki w tegorocznym parlamencie Dzieci i Młodzieży! 1 czerwca 2017 zasiądą w Warszawie w ławach na Wiejskiej Zuzia Chwostek i Wikta Trąd, by wspólnie z 460 innymi parlamentarzystami z całej Polski podczas sesji plenarnej debatować o sprawach ważnych dla młodych!
Nie było lekko! W tym roku temat sesji brzmi: Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej. Zadanie nie należało do łatwych. Aby je zrealizować, należało odnależć takie właśnie miejsce w najbliższym otoczeniu i wskazać dla niego nową nazwę odwołującą się do pamięci o bohaterze lokalnym. Dziewczyny dzięki wskazówkom prof.prof. J.Kordzikowskiej i W.Kluz-Chłandy zainteresowały się organizacją Łańcuckich Orląt i podjęły niezwykle dynamiczne działania, by wiedza o młodych patriotach działających w podziemiu tuż po wojnie (między innymi w Naszej Szkole) - stała się powszechniejsza.
Nawiązały współpracę z przedstawicielami samorządu terytorialnego, zyskały przychylność Starosty Adama Krzysztonia i Burmistrza Stanisława Gwizdaka dla swoich działań, zwróciły się do Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych o nadanie imienia Łańcuckich Orląt nowemu rondu, które niebawem powstanie. Nagłośniły swój projekt, przeprowadziły ankietę uliczną, miały „swoje pięć minut” w TV Łańcut i z niecierpliwością oczekiwały na wyniki rekrutacji. 16 kwietnia Sejm RP ogłosił wyniki rekrutacji: Zuzia i Wiktoria wśród posłanek XXI sesji SdiM!!!
Gratulujemy pannom – posłankom i gorąco wierzymy, że będą świetnie reprezentować nas - całą społeczność młodzieżową nie tylko Naszego Liceum, ale całego powiatu. Warto dodać, że w ponad dwudziestoletniej historii parlamentu młodych po raz drugi I LO ma swoich przedstawicieli w tym prestiżowym gronie !
Do zobaczenia w Sejmie i czekamy na relacje ze świata wielkiej polityki!!