Mamy Mistrzów!!

Napisano: 16 Czerwiec, 2019 - 17:36 przez Administrator

Drużyna z naszego Liceum z klasy IA w składzie : Adrian Markowski, Maciej Pieniążek i Miłosz Wierzbiński pod opieką Profesorki Marty Kaczmarczyk zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie Szkolne Mistrzostwa Menadżerskie
W drodze na podium pokonała ponad 100 zgłoszonych do konkursu zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Dwudniowy finał Mistrzostw organizowany został w dniach 11 i12 czerwca przez REVAS – Branżowe Symulacje Biznesowe oraz fundację INUP a odbył się w kampusie WSPiA w Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta Rzeszowa, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Kuratorzy Oświaty z całej Polski. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Za pierwsze miejsce uczniowie otrzymali puchary, medale, dyplomy i .. . tablety oraz głośniki bezprzewodowe.
Głównym celem konkursu jest wykształcenie postaw przedsiębiorczych u uczniów szkół ponadpodstawowych biorących udział w projekcie. Uczestnicy konkursu zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem. Rozgrywka za pomocą symulatorów biznesowych ma także rozwijać kluczowe kompetencje m.in. umiejętności pracy w zespole, rozwiązywania problemów i stosowania technologii informatycznych. Jednym z założeń projektu jest także wzrost zainteresowania uczniów ekonomią i przedsiębiorczością. Dodatkowo konkurs prezentuje nauczycielom możliwości wykorzystania gier symulacyjnych w nauczaniu przedmiotów ekonomicznych.