Lingwistyczny sukces Bartka, czyli kochamy język rosyjski

Napisano: 28 Luty, 2017 - 12:13 przez Administrator

Z satysfakcją odnotowujemy uczestnictwo Sienkiewiczaków z klas pierwszych w Festiwalu Języka Rosyjskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim. Dzień 24 lutego br. obfitował w ciekawe wydarzenia: po uroczystym otwarciu przez JM Rektora URz i Konsula Rosji wysłuchaliśmy dwóch interesujących wykładów o nowinkach językowo-kulturalnych w Rosji i roli charyzmatycznych kobiet w historii wschodniego mocarstwa.

Ważnym punktem festiwalu były konkursy przeznaczone dla studentów, licealistów i innych miłośników języka rosyjskiego. Zainteresowanie nimi było ogromne, tym większa radość, że wśród laureatów znalazł się Bartek Bardian z kl. 1a, który uplasował się na III miejscu. (warto dodać, że I i II miejsce zdobyli dwaj rosyjskojęzyczni chłopcy od niedawna mieszkający w Polsce). Wielkie gratulacje dla Bartka! Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz usłyszymy o jego sukcesach lingwistycznych i nie tylko!
Sympatyczną kontynuacją Festiwalu był konkurs piosenki rosyjskiej, w którym zaprezentowali się studenci i uczniowie szkół średnich z naszego województwa, gościnnie wystąpili również profesorowie Urz. Piękna muzyka rosyjska poruszyła serca i wzbudzała aplauz publiczności licznie zebranej w auli uniwersyteckiej.

Warto uczyć się języków, by przestały być obce!!!