KOLEJNY SUKCES SIENKIEWICZAKÓW

Napisano: 11 Czerwiec, 2017 - 12:47 przez Administrator

W dniach 6-7 czerwca 2017 roku w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIZ w Kielnarowej odbył się finał konkursu ekonomicznego Wirtualny Menedżer 5, w ramach którego uczniowie zarządzali wirtualnym Warsztatem Samochodowym (www.revas.pl). Po dwudniowych zmaganiach, szeregu analizach oraz podejmowaniu ryzykowanych decyzji biznesowych wyłoniono zwycięzców. Finał był zwieńczeniem ciężkiej pracy, którą uczniowie wykonali w eliminacjach trwających od marca 2017. W finale w bezpośrednim starciu udział wzięło 8 drużyn z 4 województw.

Pierwsze miejsce i tym samym tytuł najlepszego zespołu uczniowskiego zajęła firma Polish Might, która reprezentowała I Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie (skład zespołu: Bartłomiej Cieślachowski, Rafał Zioło, Eryk Przybylak). Opiekunem zwycięskiego zespołu była Pani Marta Kaczmarczyk.
Chłopcy zdobyli cenne nagrody między innymi e-booki.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród finalistom odbyło się z udziałem Dyrektor Narodowego Banku Polskiego oddział Rzeszów Pani Beaty Rapy, Pełnomocnika Prorektora ds. Nauki WSiiZ Pana dr Roberta Góry oraz Prezes Fundacji na rzecz nauki i edukacji Talenty Pani dr Moniki Struck –Peregończyk.
Konkurs był realizowany z wykorzystaniem symulacji biznesowej Warsztat Samochodowy firmy Revas, a uczniowie biorący w nim udział wcielili się we właścicieli wirtualnych warsztatów samochodowych, dzięki czemu mogli poczuć się jak prawdziwi przedsiębiorcy. W trakcie finałowej rozgrywki uczniowie zarządzali wirtualną firmą, podejmując realistyczne decyzje biznesowe m.in.: organizowanie stanowisk, zatrudnianie pracowników, ustalanie wynagrodzeń, zakup zasobów, ustalanie ceny itp. Symulacja biznesowa „Warsztat Samochodowy” to wyrafinowany program komputerowy, który naśladuje konkurencyjny, ciągle zmieniający się rynek. W odróżnieniu od nauki tradycyjnej, opartej na teorii podręcznikowej, ćwiczenia z wykorzystaniem symulacji umożliwiają uczniom naukę kreatywnego oraz logicznego myślenia. Organizatorem konkursu była Fundacja na Rzecz Nauki i Edukacji Talenty we współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Revas Business Simulation Games. Konkurs był współfinansowany przez Narodowy Bank Polski.

Tegoroczna edycja konkursu została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.