Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskich Konkursach „Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie 3” i „Żyj finansowo!"

Napisano: 19 Czerwiec, 2020 - 09:53 przez dyrektor

Serdecznie gratulujemy drużynie w składzie:
Dawid Głód kl. I Ag
Damian Kwolek kl. I Ag
Patryk Mróz kl. I Dg
pod opieką prof. Marty Kaczmarczyk
za zdobycie VII miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie 3 ”.
.
Konkurs zorganizowała firma Revas, która tworzy Branżowe Symulacje Biznesowe. W tym roku konkurs wyjątkowo odbył się online.
Konkurs poprzedziły długie, kilkuetapowe zmagania w biznesowej grze symulacyjnej ”Biuro podróży”. Symulacja ta, to programowanie edukacyjne do nauki zarządzania firmą dające uczniom możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych w wybranej branży. Zakres podejmowania decyzji jest bardzo szeroki..od wyboru usług, ustalania cen, zakupu urządzeń poprzez zatrudnianie pracowników do marketingu i finansów…
Wspomniana symulacja umożliwia również trening umiejętności i kompetencji przedsiębiorczych takich jak kreatywność, analityczne myślenie, rozwiązywanie problemów, wnioskowanie, podejmowanie decyzji czy praca w zespole
Uczniowie mają także możliwość eksperymentowania ze strategiami biznesowymi i uczenia się na błędach.
Udział w konkursie. dodatkowo, zwiększa motywację do nauki poprzez zastosowanie rywalizacji między uczestnikami oraz elementów rywalizacji.
Wysokie miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu potwierdza jak ważne umiejętności uczniowie nabyli prowadząc swoją wirtualną firmę.

GRATULUJEMY również uczennicy Oliwii Rzeszutek z kl.I B g zajęcia IV miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”.. Udział w tym konkursie był możliwy dzięki udziałowi naszej Szkoły w XII edycji projektu pod tym samym tytułem a prowadzonym przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej.
Celem w/w konkursu było zwiększenie efektywności przyswajania nabytej wiedzy z zakresu racjonalnego gospodarowania finansami osobistymi wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.
Oliwia przedstawiła swój pomysł na realizację zajęć z postaw przedsiębiorczości na temat Kariera, praca którą kochasz.
W swojej pracy opisała przebieg zajęć oraz stworzyła materiały dodatkowe (prezentację multimedialną, film, zadanie matematyczne, krzyżówkę), które w atrakcyjny sposób przybliżyły uczniom z Jej klasy wybrany temat