You are currently viewing SUKCESY SIENKIEWICZAKÓW

SUKCESY SIENKIEWICZAKÓW

4 kwietnia odbył się, organizowany od 2013 r., Konkurs Wiedzy o Sejmie pod patronatem Posła na Sejm Kazimierza Gołojucha i Starosty Powiatu Łańcuckiego Adama Krzysztonia. Gospodarzem zawodów w tym roku był Zespół Szkół nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie. Uczestnicy konkursu na wstępie wysłuchali wykładu pracowników sejmu na temat trybu uchwalania ustaw, historii polskiego sejmowania i architekturze budynków sejmu. Następnie przystąpili do rywalizacji, która polegała na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy prawniczej i historycznej. W zmaganiach naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie uzyskując świetne wyniki- Hubert Kiwała z klasy 3d zdobył III,  a Jeremiasz Jurek z klasy 1a – I miejsce. Gratulujemy kolegom i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie humanistyki.