I LO wśród najlepszych liceów w Polsce!

Napisano: 21 Luty, 2018 - 22:30 przez Administrator

I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Łańcucie

Srebrną Szkołą 2018

w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Liceów Ogólnokształcących

prowadzonym przez Portal Edukacyjny PERSPEKTYWY

Kapituła Rankingu po raz kolejny doceniła sukcesy naszej Szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.
Z prawdziwą duma i radością informujemy, że:

JESTEŚMY W CZOŁÓWCE najlepszych liceów Podkarpacia:

PRZYWRACANIE PAMIĘCI POKOLEŃ, czyli jak stworzyliśmy wirtualną wystawę o Profesorze Janie Marszale

Napisano: 20 Luty, 2018 - 22:09 przez Administrator

Na początku roku szkolnego 2017/18 do Naszej Szkoły dotarła wiadomość z Międzynarodowego Centrum Zarządzania Informacją ICIMSS o projekcie dla uczniów wybitnie zdolnych Przywracanie pamięci pokoleń. Celem projektu, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, jest przygotowanie wystaw wirtualnych poświęconych wybranym przez uczestników osobom pochodzącym lub związanym z ich małą ojczyzną, które znacząco wyróżniły się w jakimś zakresie, przyczyniły się do rozsławienia regionu, przetrwały we wdzięcznej pamięci mieszkańców, bądź warto ich imię zachować dla przyszłych pokoleń.

Zakończenie Konkursu Matematycznego im. prof. J. Marszała

Napisano: 14 Luty, 2018 - 22:29 przez Administrator

W dniu 16 lutego o godz. 10.30 w sali gimnastycznej naszej Szkoły odbędzie się uroczyste zakończenie XXXIII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała oraz XXV Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała dla gimnazjalistów. Serdecznie zapraszamy wszystkich laureatów konkursów oraz ich opiekunów.

Studniówka 2018

Napisano: 14 Luty, 2018 - 18:19 przez Administrator

Studniówka I LO w Łańcucie odbyła się 27.01.2018 roku. Sienkiewiczaków tradycyjnie już gościł Hotel Łańcut. Licznie zebranych maturzystów, nauczycieli i rodziców powitali Pan Dyrektor Robert Szura, Pani Wicestarosta Barbara Pilawa-Kraus wraz z przewodniczącymi szkoły i klas - Wiktorią Kraus, Karoliną Piekło, Magdaleną Brzezicką, Karoliną Nykiel i Andżeliką Augustyn. Po oficjalnych powitaniach i wzruszających słowach, „poloneza czas (było) zacząć”.

Zaprezentowano piękną choreografię, dzięki licznym próbom pod doświadczonym okiem Pani Magdaleny Cwynar wszystko się udało. Kreacje dziewcząt i wspaniała prezencja męskiej części maturzystów wprost powalały. Rodzicom łza się w oku kręciła i nikt nie wiedział, gdzie się podziały te dzieci w dżinsach, glanach i kraciastych koszulach sprzed 3 lat.

Uwaga uczniowie klas drugich!

Napisano: 12 Luty, 2018 - 20:04 przez Administrator

W dniach 27-28 lutego (wtorek lub środa w godzinach od 9 do 14) w G2A ARENA Centrum Wystawienniczo –Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce odbędą się XIII Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon. Wstęp bezpłatny! Pełna oferta targów jest dostępna na stronie www.edukacja.targirzeszowskie.pl

Uczniowie klas 2 z naszej szkoły mogą wybrać dowolny termin, wcześniej zgłaszając wyjazd u prof.M. Kaczmarczyk. Każda klasa z wychowawcą organizuje wyjazd we własnym zakresie.

Próbna matura z języka angielskiego - część ustna.

Napisano: 10 Luty, 2018 - 16:23 przez Administrator

Drodzy maturzyści!
Poniżej przedstawiamy harmonogramy próbnej matury z języka angielskiego.
HARMONOGRAM

Aktualizacja planu lekcji.

Napisano: 8 Luty, 2018 - 11:34 przez Administrator

Drodzy uczniowie!
Wprowadziliśmy niewielkie zmiany w planie lekcji, które będą obowiązywać od 12 lutego (poniedziałek). Prosimy o zapoznanie się z aktualnym planem zajęć.

KONFERENCJA NAUKOWA „MIEJSCE RADY SZKOLNEJ KRAJOWEJ W KSZTAŁTOWANIU USTROJU SZKOLNEGO W LATACH 1868 – 1922”

Napisano: 27 Styczeń, 2018 - 08:33 przez Administrator

Dr Joanna Kordzikowska i uczniowie klasy III d w dniu 23.01.2018 uczestniczyli w konferencji naukowej nt. działalności Rady Szkolnej Krajowej. Konferencję zorganizowało Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Uniwersytet Rzeszowski. W Komitecie Honorowym zasiedli: dr Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki, mgr Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty, dr Dariusz Iwaneczko – Dyrektor IPN w Rzeszowie.

Prelegenci omawiali wiele aspektów historii regionalnej, wśród nich szczególne miejsce zajął wykład Pani dr Ewy Leniart nt. prawnych aspektów działania organizacji oświatowej w II RP oraz wykład prof. Czesława Kłaka pt. ”Ewolucja odpowiedzialności nauczyciela jako osoby pełniącej funkcje publiczną. Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się rozważania dr Elżbiety Dolaty przedstawiające obraz galicyjskiego dzieciństwa w świetle literatury pamiętnikarskiej.

Próbna matura z Nową Erą.

Napisano: 30 Grudzień, 2017 - 20:09 przez Administrator

Drodzy Maturzyści!
4 stycznia 2018r. (czwartek) rozpoczynamy próbną maturę z wydawnictwem Nowa Era. Poniżej przedstawiamy harmonogram matur (godziny rozpoczęcia mogą ulec niewielkiej zmianie):
Język polski – PP 4.01.2018 r. godz. 9.00
Biologia - PR 4.01.2018 r. godz. 14.00
Matematyka – PP 5.01.2018 r. godz. 9.00
Historia - PR 5.01.2018 r. godz. 14.00
Język angielski/Język niemiecki – PP 8.01.2018 r. godz. 9.00
Język angielski – PR 8.01.2018 r. godz. 14.00
Język polski – PR 9.01.2018 r. godz. 9.00
Chemia – PR 9.01.2018 r. godz. 14.00

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2018

Napisano: 24 Grudzień, 2017 - 22:05 przez dyrektor

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku 2018, składamy Wam, Szanowni Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Przyjaciele i Wszyscy, którzy Tworzycie Wspólnotę I Liceum Ogólnokształcącego im. Sienkiewicza w Łańcucie, najlepsze życzenia świąteczne - wszelkiej pomyślności i wielu wspaniałych chwil.
Oby ten wyjątkowy okres upłynął w atmosferze miłości, radości i szczęścia, a nadchodzącym roku Maleńki Jezus Błogosławił Wam w każdym jego dniu! Dziękujemy wszystkim, którzy przesłali Wspólnocie I LO w Łańcucie życzenia. Odwzajemniamy je Wam stokrotnie