Dzień Edukacji Narodowej.

Napisano: 14 Październik, 2019 - 20:03 przez Administrator

W dniu 11 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Program artystyczny przygotowała klasa II,,b'' na czele z Panią Profesor Edytą Teichman. Kolegów z dawnej klasy, jak zawsze wspomagał Makary Pelc, wciąż związany z klasą II,,b''.

Akademia rozpoczęła się przemówieniem nowo wybranych przewodniczących społeczności sienkiewiczowskiej. W rolę konferansjerów wcielili się: Basia Rojek i Kacper Cichoń. Na akademię składały się wiersze recytowane przez: Natalię Wojdyło, Justynę Foltę, Karolinę Szczepańską oraz Julię Olbrycht i Makarego Pelca, a także piosenki w wykonaniu: Patrycji Motyki, Martyny Mazurek, Marysi Tendaj, Michaliny Chrzan oraz Sabiny Skórskiej.

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

Napisano: 14 Październik, 2019 - 20:02 przez Administrator

Zapraszam całą społeczność szkolną do udziału w 18 edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej !
Platforma SIGG służy do nauki inwestowania w akcje ETF-y i kontrakty terminowe notowane na GPW w Warszawie. Cały proces nauki odbywa się w oparciu o wirtualne środki ( w tym roku 20000 zł) w czasie rzeczywistym.
Warto spróbować swoich sił w inwestowaniu!
Informacje i zapisy tylko do 21 października u prof. Marty Kaczmarczyk.

Pomóżmy spełnić marzenia Naszym Dziewczętom z "Gracji"

Napisano: 3 Październik, 2019 - 14:37 przez dyrektor

Nasze szkolne, Piękne Tancerki z Zespołu "Gracja" zwracają się o pomoc do całej Społeczności "Sienkiewiczaków"!

Oddajmy im głos!

Mamy do was wielkąąą prośbę ale to zaraz
Tańczymy w zespole tanecznym Gracja i w czerwcu tego roku zostalysmy mistrzyniami polski dokładnie za choreografie "Jedyna Przyjaciólka"
I to właśnie za nią zostałyśmy nominowane do Gali Mistrzów Polskiej Federacji Tańca. Z mistrzów w każdej kategorii tanecznej wyłaniani są tez najlepsi.
I właśnie aby się tam dostać potrzebujemy mieć jak najwięcej SMS-ów, bo do Zawodów Finałowych kwalifikują tylko 2 prezentacje z 11 w naszej kategorii. Głosowanie trwa do 11 października.

Napisano: 8 Wrzesień, 2019 - 13:29 przez Administrator

Ze względu na awarię systemu plan lekcji dla klas obowiązujący od jutra tj. poniedziałku 09.09.2019 jest dostępny na szkolnym profilu Facebooka.

Lista podręczników na rok szkolny 2019/2020

Napisano: 17 Lipiec, 2019 - 15:00 przez Administrator

Podajemy listę podręczników, które będą obowiązywać w najbliższym roku szkolnym.

PODRĘCZNIKI DLA UCZNIÓW PO GIMNAZJUM

PODRĘCZNIKI DLA UCZNIÓW PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

Program „Nie zagubić talentu” – 2019 r.-aplikujemy o stypendium!

Napisano: 5 Lipiec, 2019 - 14:18 przez dyrektor

Uprzejmie przypominamy, iż do dnia 31 lipca 2019 r. należy składać wnioski o przyznanie stypendiów oraz nagród pieniężnych w ramach Programu wspierania młodzieży uzdolnionej „Nie zagubić talentu”.

Wnioski wypełnione komputerowo wraz z załącznikami należy składać w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, w kopercie z dopiskiem „Departament Edukacji, Nauki i Sportu – Program Nie zagubić talentu”.

UWAGA. W bieżącym roku jednorazowe stypendium jako nagrodę pieniężną moze również uzyskać zespół sportowy

Mamy Mistrzów!!

Napisano: 16 Czerwiec, 2019 - 17:36 przez Administrator

Drużyna z naszego Liceum z klasy IA w składzie : Adrian Markowski, Maciej Pieniążek i Miłosz Wierzbiński pod opieką Profesorki Marty Kaczmarczyk zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie Szkolne Mistrzostwa Menadżerskie
W drodze na podium pokonała ponad 100 zgłoszonych do konkursu zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Dwudniowy finał Mistrzostw organizowany został w dniach 11 i12 czerwca przez REVAS – Branżowe Symulacje Biznesowe oraz fundację INUP a odbył się w kampusie WSPiA w Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Uczniowie klasy Ia organizują grę terenową w centrum Łańcuta

Napisano: 10 Czerwiec, 2019 - 00:35 przez dyrektor

Dzięki pomysłowi i inicjatywie grupy uczniów z o godz. 9:00 na Rynku Łańcuckim oraz parku przy Muzeum -"Zamek w Łańcucie" , odbędzie się gra terenowa, w której weźmie udział 6 zespołów z naszej szkoły.
Gra będzie miała charakter geograficzno-krajoznawczy. Będziemy podczas jej przebiegu sprawdzać wiadomości i umiejętności z zakresu topografii, historii i kultury miasta. Narratorami przedstawiającymi zadania, będą postaci ze znanych kreskówek oraz filmów dla dzieci i młodzieży a sama gra ćwiczyć będzie kreatywne myślenie, , spostrzegawczość, orientację w terenie.

Mamy TO! Srebrna Tarcza 2019!

Napisano: 8 Czerwiec, 2019 - 20:09 przez Administrator

Z ogromną dumą i przyjemnością informujemy, że w tegorocznym rankingu „Perspektyw” dla liceów ogólnokształcących,

I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie

po raz kolejny otrzymało SREBRNĄ TARCZĘ,

która jest znakiem jakości Naszej Szkoły

W rankingu zajęliśmy kolejno

351 miejsce w Polsce na 3857 szkół biorących udział w rankingu

Informacja z otwarcia ofert z przetargu nieograniczonego na remont dachów i adaptacji poddasza w ILO w Łańcucie

Napisano: 6 Czerwiec, 2019 - 09:50 przez dyrektor

Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Łańcucie informuje, że Komisja przetargowa pod przewodnictwem p. Małgorzaty Szmuc , w dniu 5 czerwca 2019 r. o godz. 11;30 przeprowadziła postępowanie polegające na ocenie ofert na w/w zadanie. Do szkoły wpłynęła jedna oferta , która spełniała kryteria zamówienia z Zakładu Budowlano-Remontowego-Janusz Rejman . Poinformowano oferenta o wynikach posiedzenia i wezwano do uzupełnienia dokumentacji w celu podpisania umowy.