Próbny egzamin maturalny – informacja MEN i CKE

Napisano: 30 Marzec, 2020 - 14:40 przez dyrektor

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują się do udostępnienia materiałów do przeprowadzenia próbnego egzaminu maturalnego w Formule 2015.

Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić próbę od 2 do 8 kwietnia br. Wszystkie niezbędne materiały do przeprowadzenia egzaminów zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych

Proszę Państwa o zapoznanie się z komunikatem MEN i CKE, a także poinformowanie nauczycieli, uczniów klas maturalnych i ich rodziców o przygotowaniach do próbnego egzaminu. W komunikacie znajdą Państwo m.in. harmonogram próbnych egzaminów oraz wskazówki, jak w warunkach kształcenia na odległość można przeprowadzić egzamin i przekazać nauczycielom zadania do oceny. Zasady oceniania CKE przekaże Państwu w późniejszym terminie.

Ze względu na to, że szkoły będą zamknięte do Świąt Wielkanocnych, chcielibyśmy, aby młodzież sprawdziła swoją wiedzę przed egzaminem kończącym szkołę ponadpodstawową. Jestem przekonany, że dzięki wsparciu z Państwa strony wszyscy chętni maturzyści będą mogli wziąć udział w próbnym egzaminie.

Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej