Ogólnopolska Próbna Matura z Chemii

Napisano: 17 Wrzesień, 2010 - 16:10 przez Jan Witowski

W dniu 26 marca 2010 roku odbyła się III Ogólnopolska Próbna Matura z Chemii.
Pomysłodawcą i organizatorem jest prof. Dariusz Witowski - nauczyciel chemii w I LO w Łańcucie.
Celem Próbnej Matury było umożliwienie sprawdzenia wiedzy uczniom klas maturalnych z całej Polski na kilkadziesiąt dni przed właściwą maturą. Dodatkowo jest to znaczące przedsięwzięcie o zasięgu ogólnopolskim będące znaczną promocją I LO w Łańcucie, powiatu i regionu łańcuckiego.
W III PMzCh wzięło udział ponad 2000 uczniów z prawie 100 szkół średnich z całej Polski. Każdy uczeń otrzymał przygotowane przez D. Witowskiego arkusze egzaminacyjne wraz z materiałami promocyjnymi na temat I LO i Powiatu Łańcuckiego.
Wśród szkół biorących udział w III PMzCh były:

Zespół Szkół Licealnych i Techn Nr 1 - Warszawa; II LO Włocławek; IX LO Warszawa; LO Miechów; I LO Collegium Gostomianum - Sandomierz; Zespół Szkół - Pasłęk; Zespół Szkół Janiny Gościej Regionalne LO - Zakopane; Prywatne Gimnazjum i Liceum - Lublin; Katolickie LO - Garwolin; LXIII LO - Warszawa; I LO - Piła; Zespół Szkół - Połaniec; O - Sędziszów Małopolski; VII LO Kraków; Patryk Poniewierza; II LO - Przemyśl; Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych - Szprotawa; II LO - Gniezno; Gdańskie Liceum Autonomiczne - Gdańsk ; VIII LO - Gdańsk; I LO - Katowice; I LO - Głogów; IV LO - Włocławek; I LO - Dębica; Zespół Szkół Chemicznych - Kraków; I LO - Kwidzyn; III LO - Lublin; Zespół Szkół - Bełżyce; IV LO - Toruń; Zespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika - Toruń; V LO - Gliwice; I LO - Zgierz ; LO - Legionowo; Zespół Szkół Ogólnokształcących - Kętrzyn; III LO - Skarżysko-Kamienna; II LO - Włocławek; Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 - Kwidzyn; II LO - Poznań; II LO - Leszno; I LO - Jaworzno; II LO - Rzeszów; X LO - Toruń; Zespół Szkół nr 3 - Kłobuck; VIII LO - Szczecin; VI LO - Białystok; Zespół Szkół - Pajęczno; VIII LO - Bielsko-Biała; Zespół Szkół Ogólnokształcących - Pisz; Samorządowe LO - Zgierz; I LO - Rybnik; II LO - Rybnik; LO Sióstr Prezentek - Rzeszów; Publiczne LO nr 5 - Opole; I LO - Słupsk; Zespół Szkół nr 22 - Wrocław;
Zespół Szkół, LO - Lubraniec; I LO - Radzyń Podlaski; VII LO - Toruń; Zespół Szkół Akademickich - Zielona Góra; Społeczne LO - Lublin; LO im. św. Jadwigi Królowej - Kielce ; II LO - Białystok; V LO - Kraków; I LO - Limanowa; III LO - Lublin; I LO - Lublin; Społeczne LO STO - Białystok; Katolickie LO - Białystok; Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 - Olsztyn; XL LO - Warszawa; II LO - Gorzów Wielkopolski; Salezjańskie LO - Legionowo; Katolickie LO Przymierza Rodzin - Garwolin; I LO - Łańcut; I LO - Augustów; VI LO - Poznań; LO - Wadowice ; II LO - Leszno; LO w ZSOiZ - Mońki; LO - Mogielnica; espół Szkół Ponadgimnazjalnych MODiDZ - Myślenice; I LO - Będzin; LO - Bieruń; IV LO - Rzeszów; I LO - Zakopane; III LO Pszczyna; I LO Sanok; Zespół Szkół Nr 1 Błonie.

Z każdym rokiem podjęta inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem, dlatego już dziś informujemy, że IV PMzCh odbędzie się w połowie marca 2011 roku.
O szczegółach poinformujemy na stronie I LO jak też na stronie www.NowaMatura.edu.pl.