Nowe programy stypendialne

Napisano: 8 Czerwiec, 2020 - 15:40 przez dyrektor

Jeszcze do 20 czerwca trwa nabór do VI edycji programu stypendialnego"Nowe technologie dla dziewczyn", do którego aplikować mogą tegoroczne maturzystki, które wybierają się na studia na jednej z 25 uczelni technicznych oraz 10 najlepszych uniwersytetów (lista uczelni i kierunków). Jest to pierwszy i jedyny w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. Organizatorami programu są Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz firma Intel.

Inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Chcemy pomóc utalentowanym maturzystkom (a także studentkom) w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce.

Aplikacja do rejestracji znajduje się na stronie stypendia dla dziewczyn

Drugą forma wsparcia dla uczniów jest Podkarpacki Program Stypendialny, który ma ma na celu wszechstronny rozwój młodych ludzi: intelektualny, kulturalny i społeczny.Program zapewnia wsparcie w formie warsztatów przedmiotowych, obozów interdyscyplinarnych, spotkań z ludźmi kultury, nauki i życia społecznego, ułatwia dostęp do kultury wysokiej oraz instytucji kultury i dziedzictwa narodowego. Celem Programu jest, aby zdolna młodzież była nie tylko wszechstronnie wykształcona, ale także zakorzeniona w dziedzictwie narodowym, a w przyszłości wykorzystywała swoje talenty dla dobra i pożytku Rzeczypospolitej.
Program jest realizowany przez Fundację Jagiellońską z Łańcuta oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych we współpracy z podkarpackimi instytucjami kultury i pod osobistym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Pana Władysława Ortyla.
Prosimy, aby uczniowie przesłali zgłoszenia w terminie podanym na stronie internetowej. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie Fundacji Jagiellońskiej z Łańcuta