Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

XV Olimpiada Informatyczna

Napisano: 8 Kwiecień, 2008 - 17:38 przez Gość

W dniach 1-3 kwietnia przeprowadzone zostały zawody finałowe XV Olimpiady Informatycznej. Do tego etapu zakwalifikowane zostały łącznie 72 osoby z całej Polski, w tym 5 osób z podkarpacia. Wśród finalistów znalazł się reprezentant naszej szkoły, Bartłomiej Ryniec (1d).

Olimpiada Informatyczna to organizowana co roku od 10 grudnia 1993 trójstopniowa olimpiada przedmiotowa. Jej uczestnicy muszą odnaleźć ukryte w zadaniach problemy algorytmiczne i napisać rozwiązujący je program komputerowy. Laureaci i finaliści Olimpiady mają ułatwiony lub wolny wstęp do wielu wyższych uczelni, a także są zwolnieni z egzaminu maturalnego z informatyki.

Od wielu lat finał Olimpiady organizowany jest w Sopocie, przy współudziale największej polskiej spółki informatycznej - Asseco Poland SA (do niedawna Prokom Software). Wyłonieni tam najlepsi informatycy tworzą reprezentację Polski na Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną. W ostatnich latach tytuł najlepszego informatyka świata dwukrotnie zdobyli tam Polacy.

( Kategorie: )

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 3 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość