Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

„CO IM W DUSZY GRA !”- czyli październikowy TOP FIVE humanistycznych sukcesów Sienkiewiczaków

Napisano: 31 Październik, 2013 - 22:28 przez Administrator

Tym razem w atmosferze Złotej Polskiej Jesieni przedstawiamy  ostanie sukcesy Humanistów z Naszego Liceum. Jesteśmy  dalecy od  rozdzielania  wiedzy licealne na  ścisłą i humanistyczną -uważamy wręcz, że  podział na nauki ścisłe i humanistyczne jest w naszych czasach anachronizmem. Socjolog, demograf  ma statystykę i metody badań, gdzie bez matematyki ani rusz, a sama matematyka była i jest podstawą także myślenia humanistycznego, bez logiki nie da się bowiem w ogóle myśleć. Niemniej jednak w dobie  wszechobecnego nacisku na kształcenie przyszłych inżynierów i lekarzy, warto pokazać uczniów, którzy pokazują swój talent literacki, artystyczny  czy też sportowy..

            Poniżej lista spektakularnych sukcesów i nagród  uczniów klas pierwszych i drugich  I LO w Łańcucie, które  w ostatnich dwóch tygodniach października zostały przez  nich odniesione i zdobyte.

 

Po raz ósmy ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu- „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa” pod patronatem  JE. Ks. Bpa Adama Szala, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Przemyśla, w którym I miejsce w  uzyskane w formach literackich zdobyła uczennica klasy IB Weronika Olbrycht. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu w ubiegłą sobotę -26 października. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała  uczennica klasy IID-Klaudia Szal. Opiekunką  laureatek jest

s. Alberta (Kinga) Borys

                                                   

            Pierwszy raz w historii szkoły mamy medalistę Mistrzostw Polski w sportach siłowych. Otóż uczeń klasy humanistycznej—IIe- Hubert Kłak zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym, w kategorii junior-młodszej, poprawiając swój rekord życiowy o 13,5 kg!  Hubert wycisnął  w leżeniu 137, 5 kg . Gratulujemy!          

 

Kolejne, poniższe  sukcesy wynikają z inspiracji i motywacji uczniów przez  Panią prof. Władysławę Kluz-Chłandę. Jak nikt inny potrafi ocenić talent  recytatorski i taneczny,  spowodować zminimalizowanie tremy przed publicznym występem.

       W turnieju poetyckim zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną, a poświęconym twórczości zmarłego przed sześćdziesięciu laty wybitnego liryka , autora tekstów kabaretowych i piosenek, wierszy dla dzieci i poematów, genialnego tłumacza literatury rosyjskiej – Juliana Tuwima, wzięło udział prawie czterdziestu najlepszych recytatorów z naszego powiatu. Nie mogło wśród nich zabraknąć Sienkiewiczaków. Pięć utalentowanych dziewcząt z klasy 1e: Iza Szlachta, Magda Szlachta (która wcale nie jest siostrą Izy), Justyna Zając, Ola Wołowiec i Kasia Nosek zaprezentowało satyryczne wiersze poety, znakomicie podkreślając ich walory. Nie tylko licznie zgromadzona publiczność, ale również jury doceniło kunszt Sienkiewiczanek i wyróżniło Olę Wołowiec za interpretację zabawnego wiersza „Sic!” III miejscem, zaś Kasię Nosek za niezwykle lirycznie zaprezentowany utwór „Banalna historia” II miejscem!

         Serdeczne gratulacje i obietnica, że już niedługo dziewczęta zaprezentują się również w Naszym Liceum!

                                                    

Nasz duet wytańczył I miejsce na XXI Dniach Kultury Szkolnej w Rzeszowie

 

To prawdziwa erupcja talentów! Nasze gibkie i oryginalne tancerki z klasy 1 e: Ola Wołowiec i Julia Grabowska, swym autorskim układem street dance wytańczyły na tym niezwykle prestiżowym  wojewódzkim konkursie I miejsce!!

 Oklaskiwać je będziemy na wielkiej gali w Teatrze Maska 18 listopada br. oraz – mam nadzieję – również w Naszej Szkole.

 

 Poniżej zdjęcia z imprez oraz plakat promujący  XXI Dni Kultury Szkolnej w Rzeszowie

 

( Kategorie: )

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 1 gość.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość